Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stal Ostrów po raz trzeci pokonała Polski Cukier i zagra o złoto!

Marek Weiss
BM Slam Stal
Stal Ostrów awansowała do finału ekstraligi i zagra o tytuł mistrza Polski. Dziś żółto – niebiescy pokonali w Toruniu Polski Cukier 92:78 i rozstrzygnęli półfinałową rywalizację 3:1 na swoją korzyść.

Początkowo oba zespoły miały problem ze skutecznością. Pierwszy punkt zdobyła Stal, dopiero po 2 minutach gry, gdy Skifić wykorzystał jeden z rzutów wolnych. Goście pierwsi poprawili celowniki wkrótce mieli 10 oczek przewagi. Ostrowianie radzili sobie bardzo dobrze i na 1,5 minuty przed końcem inauguracyjnej odsłony po wsadzie Kostrzewskiego było 7:18. Polski Cukier nie dawał za wygraną i zanotował serię 7:0, ale po 10 minutach wynik brzmiał 14:22 ze wskazaniem na żółto – niebieskich.

Druga odsłona była remisowa. Kibice oglądali zaciętą walkę punkt za punkt. W 17 minucie przewaga Stali osiągnęła rekordowe 12 oczek (28:40). W połowie pojedynku na tablicy widniał rezultat 38:46 i druga część zapowiadała się pasjonująco.

Trzecia kwarta była popisem ostrowian. Co prawda po rzutach wolnych Newbilla torunianie zbliżyli się na 46:49, ale potem 8 punktów z rzędu zdobyła Stal. W 28 minucie po rzucie z dystansu Surmacza gracze Emila Rajkovicia byli już 14 oczek przed rywalami (52:66). Przed ostatnią kwartą wynik brzmiał 57:72 i kibice Stalówki ściskali kciuki, żeby ich pupile utrzymali tak znakomity wynik.

Po 3 minutach i dwóch trójkach Johnsona różnica była identyczna (65:80). Gospodarze jednak nie poddawali się. Gdy Cosey na 4 minuty przed końcem trafił dwa rzuty wolne było 72:82. Agresywna gra w obronie pozwalała Stalowcom utrzymywać w miarę bezpieczny wynik. Na 90 sekund przed końcem Łapeta wyprowadził Stal na 76:88 i można już było praktycznie świętować sukces. Wynik końcowy ustalił Łukasiak.

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów 78:92 (14:22, 24:24, 19:26, 21:20)

Polski Cukier: Cel 9, Cosey 14, Gruszecki 9, Mbodj 13, Wiśniewski 9, Diduszko 8, Perka, Sulima 7, Śnieg 2, Newbill 7.
BM Slam Stal: Johnson 20, Łapeta 8, Majewski 0, Skifić 6, Holt 9, Marković 3, Chyliński 0, Kostrzewski 18, Łukasiak 10, Ochońko 0, Surmacz 3, Carter 15.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani