Koszykówka: Trzecia przegrana z rzędu koszykarzy PBG Basket Poznań

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Trzeciej porażki z rzędu doznali rywalizujacy o miejsca 7-14 w Tauron Bassket Lidze koszykarze PBG Basket Poznań. Tym razemj lepsza od podopiecznych Miliji Bigicevicia okazała się drużyna Siarki Jezioro Tarnobrzeg, która na własnym parkiecie pokonała poznaniaków 81:70.

Zespół PBG Basket rozpoczął mecz w Tarnobrzegu bardzo udanie, od prowadzenia 8:2 oraz 13:6. Niestety były to tylko miłe złego początki. Gospodarze błyskawicznie odrobili te straty, juz pierwszą kwartę rozstrzygając na swoją korzyść różnicą czterech punktów, a do przerwy wszystko w zasadzie było przesądzone.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Koszykówka: Porażka PBG Basket Poznań z Polpharmą Starogard

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ O KOSZYKÓWCE. KLIKNIJ!

Poznaniacy w drugiej odsłonie pierwsze punkty zdobyli po blisko siedmiu minutach tracąc w tym czasie trzynaście "oczek" i tarnobrzeżanie wypracowanej wtedy przewagi już nie roztrwonili. Chwilami tylko ekipa PBG Basket zmniejszała nico prowadzenie rywali. Dobra dyspozycja Djordje Micicia (pięć "trójek") nie wystarczyła. Możliwość zajęcia przez poznańską drużynę 11. lokaty, coraz bardziej się oddala.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań 81:70 (21:17, 20:11,25:24,15:18)
Siarka Jezioro: Tiller 19 (2x3), Piechowicz 12, Miller 11 (1x3), Barycz 10 (2x3), Karnowski 10, Doaks 9, Wyka 4, Pyszniak 3 (1x3), Rabka 3 (1x3), Walski 0.
PBG Basket: Micić 19 (5x3), Bartosz 11, Parzeński 11, Lichodzijewski 9 (1x3), Milczyński 7, Nikolić 5 (1x3), Nowak 3 (1x3), Smorawiński 3 (1x3), Comagić 2, Szydłowski 0.