Koszykówka: Wspólna drużyna Pyry i Tarnovii

Marek Lubawiński
- Po prawie trzymiesięcznych rozmowach i ustaleniach, podpisana została umowa o współpracy, a także umowa partnerska pomiędzy Tarnovią Tarnowo Podgórne a Młodzieżowym Klubem Koszykówki Pyra Poznań - poinformował nas Tadeusz Dudziński, prezes Pyry.

Umowy dotyczą wspólnego szkolenia zawodników Pyry i Tarnovii, urodzonych w roku 1993. Do tej pory oba kluby prowadziły zespoły oddzielnie. Wyniki nie były jednak zadowalające - Pyra zagrała w półfinale mistrzostw Polski kadetów, a Tarnovia w ćwierćfinale tych rozgrywek.

- Ze strony naszego klubu została wysunięta propozycja połączenia obu grup szkoleniowych - mówi Tadeusz Dudziński. - Pomysł zyskał poparcie rodziców zawodników, także działacze Tarnovii doszli do wniosku, ze jest to najlepsze rozwiązanie. Głównym celem jest finał mistrzostw Polski juniorów w roku 2011.

Drużyna startować będzie w Wielkopolskiej Lidze Seniorów (III liga), a także Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Wyniki w tych rozgrywkach mają przygotować zespół do skutecznego włączenia się za dwa lata do walki o mistrzostwo Polski.

Pierwszym trenerem nowego zespołu został Przemysław Szurek, pomagać mu będzie Tomasz Eichert. Kierownikiem drużyny jest Katarzyna Tomczak, a opiekunem z ramienia zarządu MKK Pyra - Adam Lejwoda.

Drużyna kadetów Pyry (rocznik 1994, trener Maciej Piekarczyk) zajęła pierwsze miejsce w turnieju o puchar burmistrza dzielnicy Mokotów w Warszawie. Poznaniacy pokonali kolejno: Jagiellonkę Warszawa 99:73, UKS 11 Warszawa 65:55, Regis Wieliczka 82:70, w półfinale GTK Gdynia 87:57, a w finale i Polonię Warszawa 76:68.

Tytuł MVP warszawskiego turnieju otrzymał Michał Wielechowski z Pyry, dodatkowo został wyróżniony jego kolega z drużyny Piotr Krauze.