sportowy24
  Kotwica Kórnik: Piłkarki oskarżają byłego trenera o...

  Kotwica Kórnik: Piłkarki oskarżają byłego trenera o molestowanie

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kórnicki klub wydał oświadczenie, w którym dziwił się, że zarzuty o molestowanie pojawiły się dopiero przy okazji decyzji o wycofaniu drużyny z I li

  Kórnicki klub wydał oświadczenie, w którym dziwił się, że zarzuty o molestowanie pojawiły się dopiero przy okazji decyzji o wycofaniu drużyny z I ligi. ©Pixabay

  Kilkanaście dni temu Kotwica Kórnik wydała oświadczenie o wycofaniu żeńskiej drużyny piłki nożnej z rozgrywek I ligi. Zawodniczki były zaskoczone, bo dowiedziały się o tym fakcie z klubowej strony na Facebooku. W dodatku nie grały w drużynie zawodowej, tylko amatorskiej. Mimo to zabrakło dla nich przestrzeni w wielosekcyjnym klubie. Od kilku dni wiadomo już też, że ich byłemu trenerowi nie zabrakło za to odwagi, by posuwać się do gestów i zachowań, wykraczających poza sferą sportową. Część piłkarek twierdzi wprost, choć niestety anonimowo, że były przez szkoleniowca molestowane.
  Kórnicki klub wydał oświadczenie, w którym dziwił się, że zarzuty o molestowanie pojawiły się dopiero przy okazji decyzji o wycofaniu drużyny z I li

  Kórnicki klub wydał oświadczenie, w którym dziwił się, że zarzuty o molestowanie pojawiły się dopiero przy okazji decyzji o wycofaniu drużyny z I ligi. ©Pixabay

  W środowej audycji w poznańskim Radiu Afera zawodniczki pierwszoligowego klubu mówiły o niewłaściwym zachowaniu byłego trenera i członka zarządu Kotwicy w jednoznaczny sposób.

  - Musiałam trenerowi w samochodzie usiąść na kolanach. Dodam, że był on w stanie dużego upojenia alkoholowego. Dotykał mnie w miejsca intymne - mówiła przejmującym głosem jedna z piłkarek. Jej koleżanka opowiadała z kolei, że były szkoleniowiec miał skłonności do romansowania ze swoimi podopiecznymi.

  - Zaczęło się tak, że trener do mnie pisał, czy tęsknię za mamą. Pisał też, że mam mega fajne włosy. Przyślij mi foty jęzora, bo chciałbym Cię wygilgotać - cytowała trenera jedna z zawodniczek Kotwicy. Ta sama piłkarka była oburzona wypowiedziami swojego byłego opiekuna, nawiązującymi do jej dojrzałości piłkarskiej.

  - Idziesz już nyny, taka fajna dziewczyna z Ciebie, a tak szybko idzie spać. Nie zmarnuj się, myślałem, że z Ciebie jest większy łobuz - pisał do swojej podopiecznej.

  Czytaj też: Skazany za molestowanie instruktor przez miesiąc przebywał na wolności

  Dziwne sytuacje w kórnickim klubie nie ograniczały się do rozmów w cztery oczy czy na komunikatorach społecznych. - Jedna z dziewczyn bała się odnosić strój do klubowego kantorka, żeby nie spotkać się z trenerem. Postanowiłam powiedzieć o tym całej drużynie, ale w efekcie cała sytuacja obróciła się przeciwko mnie. Reszta dziewczyn nie podjęła rękawicy i sprawa nie została upubliczniona - wspominała inna z piłkarek.

  Oświadczenie jednej z zawodniczek, że klub nie powinien być reprezentowany przez kogoś, kto traktuje piłkarki jako kandydatki do romansów spotkało się z reakcją zarządu Kotwicy, ale nie taką jak oczekiwały piłkarki. Kórnicki klub wydał oświadczenie, w którym dziwił się, że zarzuty o molestowanie pojawiły się dopiero przy okazji decyzji o wycofaniu drużyny z I ligi.

  "Jesteśmy zaskoczeni i zażenowani informacjami przytoczonymi przez jedną z zawodniczek odnośnie traktowania ich przez trenera jako kandydatek do romansów. Boli fakt, że o całej sprawie dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych, ponieważ do tego czasu żadna z zawodniczek trenujących w naszym klubie nie zasygnalizowała, żeby trener pierwszej drużyny posuwał się do praktyk zarzucanych mu w mediach społecznościowych. Zastanawia fakt, że takie zarzuty pojawiły się dopiero, gdy zarząd podjął decyzję o wycofaniu pierwszej drużyny z rozgrywek. Oczywiście, sprzeciwiamy się takim praktykom, natomiast nie posiadamy żadnych dowodów na to, że miały miejsce w naszym klubie. Skoro zawodniczki posiadają dowody świadczące o rzekomej przemocy seksualnej, powinny skierować tę sprawę do odpowiednich instytucji" - brzmi oświadczenie.

  Audycja w poznańskim Radiu Afera:


  Zawodniczki same skierowały w środę sprawę do prokuratury.

  Warto jeszcze przedstawić sylwetkę byłego trenera Kotwicy, oskarżanego przez niektóre piłkarki o molestowanie (te, które nie zgadzają się z argumentami koleżanek uważają, że jest to zemsta za wycofanie drużyny z rozgrywek). Przygodę z piłką rozpoczął w Orkanie Błażejewko w wieku 8 lat, później trafił do Kotwicy Kórnik, w której zakończył też karierę zawodniczą.

  - Spokojnym trenerem to ja raczej nie jestem, ciężko jest siedzieć i denerwując się o losy meczu nie dać upustu swoim emocjom widząc błędy zawodników. Przygotowując się do meczu najbardziej zwracam uwagę na umiejętności swojej drużyny oraz dostępność zawodniczek i do tego wszystkiego dostosowuje taktykę pod danego przeciwnika.... - napisał dwa lata temu o sobie na oficjalnej stronie klubu były trener.

  Zobacz też:

  POLECAMY:
  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zapraszamy

  Kogut (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  http://www.kobiecapilka.pl/klub,106.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jankes

  Michaś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Kotwica zakotwiczyła w okolicach szamba demoralizacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak piłkarki nie strzelały goli

  Trener (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  To trener zaczął strzelać im gole i o co to wielkie halo


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rada

  Funkcjonariusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Masz problem ze swoim popędem? Lepiej idź do specjalisty, zanim sprawą zajmie się kto inny. Np. biegły powołany przez sąd.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kotwica Kórnik to pikuś

  Gunny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Titanic Pcim to jest to!

  :)

  Aktualności sportowe

  Najnowsze tweety