Zobacz
  odmiany i ceny

  Jak wybrać choinkę? Jodła, daglezja czy świerk?

  Rozwiń
  Koziegłowy: Jesienią Centrum Kultury będzie tętnić życiem...

  Koziegłowy: Jesienią Centrum Kultury będzie tętnić życiem [ZDJĘCIA]

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Budynek ma już elewację. Gotowy jest również parking dla 85 samochodów. Wkrótce zakończą się też nasadzenia zieleni
  1/7
  przejdź do galerii

  Budynek ma już elewację. Gotowy jest również parking dla 85 samochodów. Wkrótce zakończą się też nasadzenia zieleni ©Piotr Jasiczek

  Dobiega końca budowa Centrum Kultury w Koziegłowach. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Po wakacjach nastąpi inauguracja działalności placówki. Jesienią Centrum Kultury będzie tętnić życiem.
  – Najpierw inauguracja roku szkolnego, a później uroczyste otwarcie Centrum Kultury w Koziegłowach – zapowiada Jacek Sommerfeld, wójt gminy Czerwonak. I dodaje, że właściwie centrum jest już prawie gotowe, ale uruchamianie go w czasie wakacji, gdy mieszkańcy są na urlopach nie byłoby najlepszym pomysłem.

  Obecnie w obiekcie dobiegają końca roboty budowlane, kładzione są instalacje. – W sali widowiskowej trwają prace wykończeniowe, wiążące się wygłuszeniem pomieszczenia i zapewnieniem odpowiedniej akustyki. Parkiet już położono – mówi J. Sommerfeld. – Trzeba też zamontować ruchomą ścianę, która pozwoli, jeśli zajdzie taka potrzeba, podzielić salę na dwie.
  Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” złożył ofertę w konkursie Ministerstwa Kultury na dofinansowanie wyposażenia centrum.

  Rozstrzygnięcia na razie nie ma. – To nas trochę wstrzymuje – przyznaje wójt. – Liczymy, że dzięki tej dotacji będziemy mogli kupić meble, system audio-wizulany, nagłośnienie.

  W Centrum Kultury znajdzie swoją siedzibę filia Gminnej Biblioteki Publicznej, która obecnie mieści się w pomieszczeniach piwnicznych tutejszej Szkoły Podstawowej. – Biblioteka będzie teraz miała super warunki – uważa J. Sommerfeld.

  W sali widowiskowej mają odbywać się duże imprezy kulturalne – koncerty, przedstawienia teatralne. Ponadto w centrum znajdzie się również miejsce na różnego rodzaju warsztaty – między innymi plastyczne, wokalne, taneczne. Obiekt został tak zaprojektowany, że jeśli będzie zapotrzebowanie, to można wydzielić osobne pomieszczenia na zajęcia.
  Przed budynkiem został wybudowany parking dla samochodów na 85 miejsc. Trwa urządzanie zieleni.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo