Krispol znalazł sposób na Campera, KS przywiózł dwa punkty z Mysłowic!

Witold Chwastyniak został uznany MVP środowego spotkania
Witold Chwastyniak został uznany MVP środowego spotkania Fot. Paweł Orwat/APP Krispol
W spotkaniu V rundy Pucharu Polski wrzesińscy siatkarze wygrali z faworyzowanym Camperem Wyszków 3:1. To pierwsza porażka lidera I ligi w tym sezonie.

W kolejnej fazie pomarańczwi zagrają na wyjeździe ze Ślepskiem Suwałki lub KPS-em Siedlce.

Pierwsza odsłona pucharowego szlagieru należała do wrześnian. APP Krispol dobrze rozpoczął spotkanie. Po dwóch asach Chwastyniaka prowadził 6:3. Faworyzowany Camper nie odpuścił i wyrównał po 16. Jednak punktowe ataki Jasińskiego, Dobosza i Chwastyniaka zadecydowały. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0 (25:23). Po przerwie pomarańczowi wspierani dopingiem poszli za ciosem. W trzecim secie obudzili się goście. Ostatecznie gospodarze przegrali do 21. Czwarta, ostatnia partia miała już inny przebieg. Ważne punkty pojedynczym blokiem zdobyli w niej Jasiński, Dobosz oraz Iglewski. – To bez wątpienia nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Kluczem do sukcesu była mądra zagrywka – mówił trener Marek Jankowiak.

Z kolei siatkarki KS Murowana Goślina odniosły w I lidze cenne zwycięstwo 3:2 nad Silesią Volley w Mysłowicach.

Puchar Polski siatkarzy: APP Krispol Września – Camper Wyszków 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:23) Krispol:Chwastyniak, Marcin Iglewski, Jasiński, Antosik, Dobosz, Tylicki (libero) oraz Skup, Murdzia, Wajdowicz, Sęk, Kempiński.
MVP: Witold Chwastyniak.
I liga siatkarek: Silesia Volley Mysłowice – KS Murowana Goślina 2:3 (20:25, 25;20, 25:17, 17:25, 11:15) KS: Pawlicka, Sobolewska, Siwek, TStroiwąs, Janicka, Tomsia, Tracz (libero) oraz Grocholewska.