Krystian Rempała walczy o życie po koszmarnym wypadku na żużlu w Rybniku "Stan krytyczny"

Sauer
Tragiczny wypadek Krystiana Rempały w Rybniku
PILNE: OŚWIADCZENIE OJCA KRYSTIANA REMPAŁY Krystian Rempała nie odzyskał świadomości po operacji w szpitalu. Przy 18-letnim żużlowcu czuwa ojciec i inni członkowie rodziny. Koszmarne zderzenie Kacpra Woryny i Krystiana Rempały miał miejsce w drugim wyścigu w trakcie meczu żużlowego ROW Rybnik - Unia Tarnów. Rempała trafił do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Prezes Unii Łukasz Sady stwierdził na antenie nSport+, że stan młodego żużlowca jest krytyczny. W poniedziałek w Rybniku odbyła się msza w intencji powrotu do zdrowia 18-letniego żużlowca.

**AKTUALIZACJA:

Krystian Rempała nie żyje. Żużlowiec zmarł w szpitalu**

AKTUALIZACJA 25.05.2016 GODZ. 13.55
W oświadczeniu opublikowanym, Jacek Rempała wraz z rodziną i teamem jeszcze raz podziękowali za wsparcie od całego środowiska żużlowego w Polsce.

- Każda godzina jest dla nas prawdziwym cierpieniem. Wierzymy jednak, że Krystian wygra tę najcięższą w życiu walkę - napisał w oświadczeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ
WSPARCIA POTRZEBUJĄ KRYSTIAN REMPAŁA I KACPER WORYNA

AKTUALIZACJA 24.05 9:00:

Jak poinformował nas Prezes Łukasz Sady będący w Jastrzębiu- Zdroju, Krystian Rempała został wczoraj zbadany i zdiagnozowany.

- Teraz organizm specjalną metodą będzie pobudzany. Trzeba jednak spokojnie czekać na rezultaty, nawet do kilku tygodni. Najważniejsze, aby w najbliższych dniach nie wystąpiły komplikacje, co jest podstawą. W tej chwili za wcześnie jest by mówić o rokowaniach. Jest jednak szansa i wierzymy, że Krystian wygra ten wyścig - podaje Unia Tarnów.

Klub prosi o uszanowanie prywatności rodziny, a także o modlitwę.

AKTUALIZACJA:
Stan Krystiana Rempały: Organizm będzie pobudzany

AKTUALIZACJA 24.05 7:30:

Po raz pierwszy od chwili koszmarnego wypadku, głos zabrał Jacek Rempała, ojciec Krystiana.

- Serdecznie dziękuję za wsparcie od wszystkich, którzy są z nami w tych ciężkich chwilach. To wszystko dla nas bardzo wiele znaczy. Nie jesteśmy w stanie na bieżąco informować o stanie zdrowia Krystiana. Dla nas jest to również olbrzymia tragedia i skupiamy się na tym, aby pomóc mu jak tylko możemy. Dziękuję za wsparcie i obecność Prezesom – Łukaszowi Sademu oraz Krzysztofowi Mrozkowi, a także Panu Józefowi Dworakowskiemu, który jest nami w stałym kontakcie. Dziękuję wszystkim, którzy łączą się z nami myślami i w modlitwie za Krystiana. Wiemy, że zostały zamówione Msze Święte w jego intencji między innymi w Tarnowie, Rybniku i Rzeszowie. Osób, które nas wspierają nie jesteśmy w stanie wymienić imiennie, jest ich tak wiele. Szczególne słowa uznania należą się także personelowi medycznemu ze szpitala z Jastrzębia-Zdroju, który nieustannie czuwa przy Krystianie oraz Alicji Brodzkiej – rzecznikowi szpitala – czytamy na stronie kr509.com Jacek Rempała, ojciec Krystiana.

18- latek po usunięciu krwiaka mózgu nadal znajduje się na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, gdzie przebywa do tej pory.

Od tego czasu jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Lekarze wciąż walczą o jego życie. Dzięki pomocy Rafała Sonika oraz firmie DEKER udało się szybko zabezpieczyć helikopter, który do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju przetransportował neurochirurga prof. Jana Talara z Bydgoszczy, mającego ogromne doświadczenie w leczeniu takich przypadków.

Po konsultacji z Panem Profesorem Janem Talarem poznamy dalsze szczegóły przebiegu leczenia. - W ostatnich godzinach pojawiło się bardzo wiele spekulacji na temat zdrowia Krystiana, które nie mają swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dlatego też zwracamy się z prośbą do mediów oraz kibiców o uszanowanie spokoju zawodnika i jego rodziny - czytamy na stronie Krystiana Rempały.
AKTUALIZACJA 19.28
Dziesiątki kibiców wzięło dzisiaj udział we mszy św. w intencji powrotu do zdrowia Krystiana Rempały. Liturgię odprawiono w rybnickim kościele Matki Boskiej Bolesnej.

- Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba mieć nadzieję i wierzyć. Módlmy się o zdrowie dla Krystiana i o siły dla jego rodziny - podtrzymywał na duchu rodzinę i kibiców podczas mszy św. ksiądz z ambony. W czasie kazania duchowny nawiązał również do wybudzenia ze śpiączki Michaela Schumachera po wypadku na nartach, kiedy uderzył głową o kamień (wówczas jego kask się roztrzaskał, a on sam doznał poważnego urazu mózgu).

- Szaty liturgiczne dzisiaj mają kolor zielony. To kolor symbolizujący nadzieję - dodał duchowny.

AKTUALIZACJA
Wczoraj do późnych godzin nocnych wraz z Krystianem, Jackiem i jego bratem Tomkiem obecni byli w szpitalu prezes Łukasz Sady, trener i kierownik drużyny. Około 4 nad ranem wrócili do Tarnowa na kilka godzin. Już około południa prezes klubu powrócił do jastrzębskiego szpitala.

W tej chwili stan Krystiana Rempały nie uległ żadnej poprawie, jednakże klub czyni wszystko, co w jego mocy aby pomoc w zaistniałej sytuacji. Obecnie do Jastrzębia drogą lotniczą transportowany jest kolejny lekarz specjalista z Bydgoszczy. Wszyscy wierzymy i czekamy. Prezes Łukasz Sady dziękuje sponsorom klubu, w tym szczególnie właścicielowi firmy DEKER oraz Rafałowi Sonikowi za pomoc w szybkim zorganizowaniu samolotu. Ogromne słowa podziękowań należą sie Prezesowi ROW Rybnik Krzysztofowi Mrozkowi oraz Łukaszowi Rozborskiemu z Grupy Azoty. Klub prosi kibiców o cierpliwość i modlitwę - czytamy na Facebooku Unii Tarnów.

Wcześniej pisaliśmy:
Żużlowiec Krystian Rempałą z Unii Tarnów jest w stanie krytycznym. Po operacji wykonanej wczoraj wieczorem, nie odzyskał świadomości.

18-letni Krystian Rempała walczy o życie w szpitalu.

Do szpitala Krystian Rempała trafił o godz. 20.

- Jest to ciężki czas, zarówno dla pacjenta, który jest w stanie bardzo ciężki, jak i dla rodziny. Są tu znajomi, osoby bliskie. Także im staramy się zapewnić pomoc i opiekę - powiedziała Alicja Brodzka - rzecznik szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. - Nie było potrzeby wzywania psychologa, taka rozmowa nie była potrzebna.

Krystian Rempała jest wychowankiem Stali Rzeszów. Od tego roku reprezentuje Unię Tarnów. Licencję żużlową zdał w 2013 roku. Jego ojcem jest Jacek Rempała, który przez wiele lat z powodzeniem startował na żużlowych torach i większość kariery spędził w Unii Tarnów.

Krystian jest w sumie piątym zawodnikiem z klanu tzw. Rempałów. Oprócz jego ojca, na ściganie się zdecydowali też Grzegorz, Tomasz i Marcin Rempałowie (bracia Jacka Rempały).

Utalentowany zawodnik w ubiegłym sezonie uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,17. Początek obecnego sezonu nie był dla 18- latka udany, ale z każdym kolejnym startem spisywał się coraz lepiej. Tai Woffinden, Greg Hancok, Chris Holder? Co łączy tych zawodników z Rempałą? Wszyscy trzej to mistrzowie świata na żużlu, a młody żużlowiec z Tarnowa już w tym sezonie przynajmniej raz meldował się na mecie przed nimi.

Niestety, karierę Krystiana przerwał koszmarny wypadek na rybnickim torze. W niedzielę podczas drugiego wyścigu uderzył w niego Kacper Woryna (nie zapanował nad motocyklem). Zanim zawodnik Unii Tarnów upadł na mocno ubity tor, z jego głowy spadł kask. Siła uderzenia była bardzo mocna. Żużlowiec trafił do jastrzębskiego szpitala, gdzie podjęto decyzję o operacji.

- Stan pacjenta jest poważny. Przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ze względu na wolę rodziny nie podajemy szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta - mówi Alicja Brodzka, rzecznik jastrzębskiego szpitala.

Mamy nadzieję, że Krystian wróci do zdrowia.

AKTUALIZACJA GODZ. 14:06:
Kulisy tragicznego wypadku Krystiana Rempały

CZYTAJ TUTAJ
NOWE WIDEO Z WYPADKU I WYDARZEŃ PO WYPADKU KRYSTIANA REMPAŁY

AKTUALIZACJA GODZ. 11:46:
Stan Krystiana Rempały jest krytyczny. Przy jego łóżku czuwa ojciec i inni członkowie rodziny. Kibice Unii Tarnów bacznie śledzą wszelkie wiadomości dochodzące z Jastrzębia-Zdroju. Niestety nie są optymistyczne.AKTUALIZACJA 9.30
- Stan pacjenta jest poważny. Przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ze względu na wolę rodziny nie podajemy szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta - mówi Anna Brodzka, rzecznik jastrzębskiego szpitala.

W intencji powrotu do zdrowia 18-letniego żużlowca z Tarnowa modlić się będą dzisiaj rybniccy kibice. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 18 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku.

W mediach społecznościowych kibice publikują swoje wpisy wspierające Krystiana Rempałę #TrzymajSieKrystian

Tweety o TrzymajSieKrystian

Wcześniej pisaliśmy

Według portalu sportowefakty.pl, który powołał się na stację nSport+, Rempała ma obrzęk i krwiaka mózgu. Trwa operacja.

- Wszystko jest w rękach Boga i lekarzy. Nie wiem, ile to jeszcze może potrwać - powiedział prezes Łukasz Sady.

W trakcie wyścigu Woryna z pełną prędkością uderzył w Rempałę. Zawodnik Unii spadł kask z głowy. Obaj zawodnicy nie podnosili się i na tor wjechały dwie karetki. Woryna przez kilka minut leżał przygnieciony motocyklem. Potem o własnych siłach wstał i przeszedł na parking. Niestety ratownicy nie mogli złapać kontaktu z nieprzytomnym Rempałą.

WYPADEK REMPAŁY W RYBNIKU

Lekarze podejrzewają, że zawodnik może mieć krwotok wewnętrzny. Nieoficjalnie wiadomo, że zawodnik został przetransportowany na urazówkę do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Zawodnik walczy o życie.

Wideo

Materiał oryginalny: Krystian Rempała walczy o życie po koszmarnym wypadku na żużlu w Rybniku "Stan krytyczny" - Dziennik Zachodni

Komentarze 69

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kibic22

trzeba ukarać Kacpra worynę i prezesa Row Rybnika Krzysztofa Mrozka 10 Lat więzienia za ten
wypadek to oni przyczynili się do tego wypadku Kacper woryna został dopuszczony do zawodów z kontuzją ręki i z impentem wiechał w Krystiana Rempałę który z mocną siłą uderzył o tor
zapięty kask został zerwany z mocną siłą Mrozek Masz Krew Na Rękach
razem ze swoim zawodnikiem

j
jaaaaaaa

Cóż,jak w tytule. Poczytaj więcej o wypadkach na motocyklach. Żadne organy nie są do przeszczepu,zbyt ciężkie obrażania.Więc nie pisz!!!!!!

j
jaaaaaa

Jak w tytule!!!!

...

Co ty gadasz ? Ty nie masz marzeń? To bylo jego cale życie. Stala sie tragedia a ty go wyzywasz ze po co jeździł? ? Pomysl zanim napiszesz takie cos

S
SPEEDWAY

Na przełomie lat 1970/1980 w LUBLINIE był podobny wypadek - żużlowiec uderzył głową w bandę z takim samam skutkiem, nazywał się TKACZYK

f
fan Marcina z Poznania

Rempała zmarł - czy kościół odda forsez tacy rodzinie Rempały skoro modły i gusła nic nie dały???

S
Szansa

Krystian powinien być koniecznie leczony matijuaną (hemp oil - doustnie) który jajk zostało niedawno odkryte powoduje bardzo skuteczną poprawę (obrzęk mózgu) "stanu tkanek" mózgu!
Czy pomoże nie wiadomo ale na pewno nie zaszkodzi!

Poszukajcie koniecznie na youtube!

c
czanczan

Dawaj młody nie poddawaj sie wyjdziesz z tego wierze w to ze wyzdrowiejesz

n
normalny

a ty z którą grupą się identyfikujesz ?

n
nie-pisior

ciekawe czy ci wszyscy katolicy też by się tak modlili za życie jakiegoś geja, feministki czy uchodźcy... śmiem wątpić...

m
marco

szkoda ale coz kolejny dawca organaow

D
Danuta

Piękne słowa i święta prawda bo wszystko w rękach Boga ,oby ten młody śliczny chłopak jak najszybciej powrócił do zdrowia i cieszył się życiem

f
ffff

Jesteś głupim tępym chujem!

f
ffff

Spierdalaj

K
Kibicka

Kibicowałam Twojemu Tacie ,teraz kibicuje Tobie i na torze i teraz w szpitalu,wierze ze wszystko bedzie dobrze...budź sie Dziecko....bo serce pęka...:(:(:(

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3