MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ksiądz, który obrażał Roberta Biedronia w Kaliszu, przeniesiony w trybie natychmiastowym. Sprawa kazania będzie zbadana

AND
Kapłan podczas nabożeństwa miał określić jednego z kandydatów na prezydenta Polski "pedałem".
Kapłan podczas nabożeństwa miał określić jednego z kandydatów na prezydenta Polski "pedałem". Andrzej Kurzyński
Jest decyzja w sprawie orionisty, który podczas kazania w Kaliszu obrażał opozycyjnych kandydatów na prezydenta, w tym Roberta Biedronia. Kapłan został przeniesiony w trybie natychmiastowym.

O kontrowersyjnym kazaniu wygłoszonym w kaliskim kościele Opatrzności Bożej informowaliśmy w poniedziałek. Kapłan podczas nabożeństwa miał określić jednego z kandydatów na prezydenta Polski "pedałem". Mowa była też o "tęczowej zarazie" oraz "zdradzie dokonywanej przez europosłów opozycji". Te słowa miały sprawić, że część wiernych po prostu wyszła w trakcie mszy z kościoła.

Proboszcz kaliskiej parafii, z którym rozmawialiśmy, nie był w stanie odnieść się do relacji wiernych. Jak stwierdził, nie było go w niedzielę w Kaliszu i nie znał treści wygłoszonego kazania. Zapowiedział nam jednak wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Reakcja proboszcza oraz przełożonych księdza z warszawskiej prowincji zgromadzenia orionistów była szybka.

- Został on przeniesiony w trybie natychmiastowym, a cała sprawa jest badana - ucina krótko ksiądz Michał Szczypek, sekretarz prowincjalny księży orionistów.

Z naszych ustaleń wynika, że to nie pierwsze takie polityczne kazanie wygłoszone przez orionistę. Niedawno od tego samego księdza miało się oberwać nawet samemu biskupowi kaliskiemu, który „miał wyciągać rękę po pieniądze orionistów”.

Zobacz też: Ksiądz podczas kazania mówił o "tęczowej zarazie". Kandydata na prezydenta nazwał "pedałem". Oburzeni wierni wychodzili z kościoła

Na informacje o kazaniu zareagowali współpracownicy Roberta Biedronia.

- Subiektywna charakterystyka kandydatów na prezydenta, wychwalanie obecnych decydentów i urzędującego prezydenta, poddanie ostrej krytyce kandydatów opozycji przy użyciu mowy nienawiści nie miało nic wspólnego z klasyczną ewangelizacją. Pomijając aspekt prawny, dotyczący wyraźnego, publicznego naruszenia dóbr osobistych polityków opozycji, Kościół katolicki po raz kolejny ujawnia swoje roszczenia światopoglądowe w kulturze, edukacji, czy medycynie, które są opatrywane tezą o konieczności podporządkowania polskiego prawa wykładni zgodnej ze światopoglądem katolickim. Wiadomo, że program Roberta Biedronia jest ostro krytykowany przez wielu radykalnych duchownych - napisał w swoim oświadczeniu Miłosz Kopica, koordynator Wiosny Roberta Biedronia w Kaliszu.

Każdej niedzieli miliony Polaków uczęszcza do kościoła, żeby uczestniczyć we mszy świętej. Wielu wiernych wie, jak się zachować w Domu Bożym, ale część zapomina o zasadach kościelnego savoir-vivre. Zobacz najgorsze zachowania wiernych w trakcie mszy świętej. Czy też tak się zachowujesz i masz grzech na sumieniu? Zobaczcie kolejne niewłaściwe zachowania, posługując się klawiszami strzałek na klawiaturze, myszką lub gestami.

Najgorsze zachowania wiernych w kościele. Robisz tak w czasi...

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski