sportowy24
  KSW 46 Gamrot - Erbst. Polała się krew! Gamrot przeszedł do...

  KSW 46 Gamrot - Erbst. Polała się krew! Gamrot przeszedł do historii KSW ZDJĘCIA

  PD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  KSW 46 Gamrot - Erbst
  W jedynej walce rangi mistrzowskiej na gali KSW 46 w Gliwicach Mateusz Gamrot pokonał Klebera Koike Erbsta i sięgnął po pas mistrzowski KSW w wadze
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  W jedynej walce rangi mistrzowskiej na gali KSW 46 w Gliwicach Mateusz Gamrot pokonał Klebera Koike Erbsta i sięgnął po pas mistrzowski KSW w wadze piórkowej. W ten sposób Polak przeszedł do historii federacji jako pierwszy w historii podwójny mistrz - jest również posiadaczem pasa w kategorii lekkiej.

  KSW46  KSW46 TRANSMISJA + ZDJĘCIA

  Mateusz Gamrot przyjechał do Gliwic, by przejść do historii KSW. Mistrz wagi lekkiej zmierzył się o międzynarodowy pas KSW w wadze piórkowej z broniącym tytułu Kleberem Koike Erbstem i miał szansę, by zostać pierwszym zawodnikiem w historii federacji z dwoma mistrzowskimi pasami na swoim koncie.

  W pierwszej rundzie pojedynek zdominowała taktyka. Gamrot miał delikatną przewagę, ale Japończyk pochodzenia brazylijskiego próbował sprowadzić walkę do parteru, w którym czuje się bardzo dobrze. W drugiej odsłonie walka była już bardziej otwarta, ale żaden z zawodników nie podjął w niej większego ryzyka.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  W trzeciej odsłonie po jednym z silnych ciosów "Gamera" po twarzy Erbsta spłynęła krew - pod okiem Japończyka pojawiło się dosyć duże rozcięcie, a sędzia na moment przerwał walkę, by ranę mógł ocenić lekarz. Ten ocenił, że Erbst może kontynuować pojedynek, ale to Gamrot zaznaczył swoją przewagę w pojedynku.

  W czwartej i piątej rundzie Gamrot cały czas miał kontrolę nad rywalem, którego osłabiał kolejnymi celnymi ciosami. Polak nie zaryzykował ataku kończącego walkę, ale wiedział, że sędziowie nie będą mieli wyjścia i podejmą jednogłośną decyzję o jego zwycięstwie. Tym samym przeszedł do historii KSW jako pierwszy podwójny mistrz federacji.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn sportowy KIBIC


  Awantura piłkarek na meczu Czarni Sosnowiec - GKS Katowice


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe