Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto kupi część browaru Huggera?

Karolina Koziolek
Kto kupi część browaru Huggera?
Kto kupi część browaru Huggera? Łukasz Gdak
Spółka Garvest, która buduje wieżowiec Bałtyk przy Kaponierze, teraz przymierza się do luksusowego osiedla przy parku Wilsona.

Jeszcze w sierpniu spółka Garvest planuje wystąpić o wydanie decyzji warunków zabudowy dla nowego osiedla przy parku Wilsona na Łazarzu. Budowa mogłaby rozpocząć się z początkiem przyszłego roku. Garvest rozważa zarazem kupienie części dawnego browaru braci Huggerów położonego przy ul. Śniadeckich.

Mało kto wie, że na tyłach kamienic położonych przy ul. Głogowskiej - od Magnolii po ul. Śniadeckich - jest spora pusta działka. Z jednej strony łączy się ona z parkiem Wilsona, aż po tzw. Betonhaus, z drugiej strony sięga do dawnych zakładów Huggera. Część dawnego browaru - 379 mkw. - należy do miasta. Przetarg na jego sprzedaż ma zostać rozpisany w pierwszej połowie sierpnia. Cena wywoławcza to 1,1 mln zł. Pozostała część dawnego browaru należy do ZPR Media. Przed wojną na tym terenie działała największa restauracja w kraju.

Garvest potwierdza, że działką się interesuje, ale nie chce powiedzieć, czy przystąpi do przetargu. Nie chce też zdradzić ewentualnej koncepcji jej zagospodarowania. - Za wcześnie, by o tym mówić - odpowiada na pytania Michał Włodar-czyk z Garvestu.
Wiadomo, że na działce, którą Garvest już posiada, powstanie osiedle o wysokim standardzie z widokiem na park Wilsona. Ceny za metr kwadratowy mają sięgać ok. 8-10 tys. zł/mkw. Całość projektuje znana pracownia architektoniczna z Warszawy JEMS. W Poznaniu znani są z projektu Pixela, siedziby Allegro oraz nowego skrzydła Biblioteki Raczyńskich, ale także z niezwykłego projektu centrum konferencyjnego obok katowickiego spodka.

Michał Włodarczyk nie chce za dużo mówić o architekturze osiedla poza tym, że jest „piękna”. - Pokażemy wizualizacje, kiedy będziemy mieli prawomocną decyzję o warunkach zabudowy - mówi.

Projekt był już pokazywany urzędnikom, ci, z którymi rozmawiamy, nieoficjalnie mówią, że to bardzo ciekawa architektura. Fasada budynków ma być złożona z łukowatych modułów. Budynki łącznie mają pomieścić blisko sto mieszkań. Będzie też podziemny parking.

W położonym przy parku budynku Betonhausu planowana jest restauracja, sale konferencyjne, miejsce na wydarzenia kulturalne, nie jak wcześniej mówiono hotel.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski