Zobacz
  koniecznie

  Poznań Maraton 2018

  Rozwiń
  Kto nie dostanie się do lekarza na PESEL? Spotkanie...

  Kto nie dostanie się do lekarza na PESEL? Spotkanie związkowców w Koninie

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  "Centralny Wykaz Ubezpieczonych - gigantyczny śmietnik", czyli jak uchronić polskich pacjentów przed rzeczywistością, na którą nie zostali przygotowani - tak Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia zapowiadało swoje środowe spotkanie w Koninie.
  Lekarze skupieni wokół PPOZ alarmowali niejednokrotnie o tym, że Centralny Wykaz Ubezpieczonych nie jest dostatecznie przygotowany, aby od stycznia mógł służyć do weryfikacji prawa do bezpłatnej opieki medycznej pacjentów. W piątek udało im się przekonać NFZ, aby przesunął termin wdrażania systemu, który pozwalał na dostanie się do lekarza podając numer PESEL, ze stycznia na czerwiec.

  - Niestety z żalem stwierdzam, że mieliśmy rację zgłaszając nasze wątpliwości nie tylko co do poprawnego zadziałania rejestru CWU, związane z lukami w systemie odnośnie dzieci, młodzieży po 18 roku życia, służb mundurowych i ich rodzin, ludzi objętych opieką społeczną.
  Mogłabym jeszcze długo wyliczać - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. - Czy te pięć miesięcy rozwieje wszystkie nasze wątpliwości, uszczelni dziurawy system? Patrząc na dotychczasowe dokonania urzędników, szczerze wątpię. Jednak wychodząc naprzeciw NFZ, dajemy im ten czas i kolejną szansę.

  Według PPOZ wiele grup pacjentów nie znalazło się w wykazie NFZ i ci pacjenci nie mieliby szansy skorzystać z systemu, który miał zacząć obowiązywać od stycznia. Przesunięcie terminu nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów związanych z nowym systemem. Swoje kolejne wątpliwości lekarze przedstawią podczas dzisiejszego spotkania.

  POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: GLOSWIELKOPOLSKI.PL
  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo