MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto zostanie dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu?

SDR
Prezydent Poznania ogłosił konkurs na kandydata na dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu
Prezydent Poznania ogłosił konkurs na kandydata na dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu Fot. Archiwum
Prezydent Poznania ogłosił konkurs na kandydata na dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu. Pawłowi Szkotakowi, dotychczasowemu szefowi, w sierpniu wygasa kontrakt. Szkotak zdecydował, że weźmie udział w konkursie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Poznań: Siedmioro kandydatów na dyrektora Teatru Wielkiego [ZDJĘCIA]

Prezydent ma standardowe wymagania: wykształcenie wyższe, pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w instytucjach związanych z kulturą, znajomość zasad funkcjonowania instytucji kultury, predyspozycje i zdolności organizacyjne, znajomość problematyki będącej przedmiotem działalności Teatru Polskiego w Poznaniu oraz zjawisk w szeroko pojętej kulturze, sztuce i dziedzictwie narodowym, znajomość zagadnień pozyskiwania funduszy pozabudżetowych (w tym funduszy unijnych), dobra znajomość języka obcego…

Oferty można składać w sekretariacie Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, pok. 257, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 czerwca 2012 r.

Prezydent powoła komisję konkursową. Konkurs powinien być rozstrzygnięty do 2 lipca 2012 roku. Nowy szef powinien objąć stanowisko we wrześniu

Wiadomość o konkursie zbiegła się z informacją komisji kwalifikującej spektakle do prezentacji w ramach projektu ogólnopolskiego "Teatr Polska", która zaprosiła - poza konkursem - spektakl "Józef i Maria" w reżyserii Pawła Szkotaka. On sam natomiast kilka dni temu ogłosił chęć powołania do życia Ośrodka Pracy Artystycznej OPA! Gwarna (w pomieszczeniach po pracowniach w kamienicy przy ul. Gwarnej w Poznaniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski