Laskarze pokonali na ME Chorwację i w półfinale zagrają z Czechami!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Podczas rozgrywanych w Pradze mistrzostw Europy mężczyzn Dywizji II w hokeju na trawie wczoraj zakończyła się faza grupowa. Reprezentacja Polski w środę w pokonała najsłabszą w grupie A Chorwację 3:1 (2:1) i do półfinału awansowała z pierwszego miejsca w grupie.

Środowy mecz zaczął się niespodziewanie, gdyż w siódmej minucie Filip Tausan uzyskał prowadzenie dla Chorwacji, ale później gole zdobywali już tylko biało-czerwoni. Na listę strzelców wpisali się: Mikołaj Gumny z AZS AWF Poznań (14) oraz dwukrotnie kapitan naszego zespołu Paweł Bratkowski z Grunwaldu Poznań (27, 53).

Kolejność w grupie A: 1. Polska – 9 punktów (bramki 8:2), 2. Szkocja – 6 (13:5), 3. Ukraina – 3 (13:14), 4. Chorwacja – 0 (6:19).

Czwartek jest w turnieju dniem przerwy. W piątek zostaną rozegrane mecze półfinałowe oraz pierwsze dwa spotkania drużyn rywalizujących z zaliczeniem wyniku z fazy grupowej o miejsca 5-8, a więc o pozostanie w Dywizji II, z której spadają dwie najsłabsze drużyny. W ostatnim meczu dnia, w drugim półfinale, Polska zmierzy się z drugą w grupie B reprezentacją Czech. Początek o godzinie 17.45. W praktyce będzie to mecz o awans do Dywizji I mistrzostw Europy, uzyskają go bowiem dwa najlepsze zespoły imprezy w Pradze. Wynik niedzielnego finału w kwestii awansu nie będzie mial już żadnego znaczenia.
W pierwszym półfinale druga w naszej grupie drużyna Szkocji, która w środę wygrała z Ukrainą 5:3 (2:2) zagra ze zwycięzcą grupy B, reprezentacją Austrii.