Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Lato na Gołębiej" w Poznaniu: Dziedziniec Szkoły Baletowej z masą letnich atrakcji. W programie koncerty, spektakle, pokazy tańca

Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
Od 1 lipca do końca września "Lato na Gołębiej" będzie przyciągało rodziny, seniorów i turystów do centrum Poznania, dzięki licznym kulturalnym wydarzeniom.
Od 1 lipca do końca września "Lato na Gołębiej" będzie przyciągało rodziny, seniorów i turystów do centrum Poznania, dzięki licznym kulturalnym wydarzeniom. Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej/mat. prasowe
Już niedługo, 1 lipca rozpocznie się „Lato na Gołębiej”, czyli kulturalne atrakcje przygotowane na pięknym renesansowym dziedzińcu Szkoły Baletowej. Zaplanowano muzyczne i teatralne widowiska, które będą dostosowane dla całych rodzin. W programie też pokazy filmowe, taneczne milongi i przechadzki z przewodnikiem.

Od 1 lipca do 30 września odbywać się będzie „Lato na Gołębiej” zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej. Formuła widowiska jest z dbałością stworzona, tak żeby zachwycić rodziny, seniorów, a także turystów przechodzących obok renesansowego dziedzińca. Występy na scenie to nie jedyne, co ma połączyć w integracji międzypokoleniowej, gdyż odbędzie się również popularna przechadzka po Starym Mieście.

Jedziesz na wakacje? Zabierz ze sobą paszport covidowy

od 16 lat

Pełen program „Lata na Gołębiej”

W piątek, 2 lipca o godz. 17 rozpocznie się „Dziadowski Blues” w wykonaniu Jacka Hałasa i Jarka Kaczmarka. W dziedzińcu Szkoły Baletowej wybrzmią ballady dziadowskie na lirykę korbową w bluesowej stylistyce. Muzyczne opowieści o życiu i śmierci będą współczesnymi wariacjami wokół „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Natomiast 16 lipca o tej samej godzinie, rozpocznie się koncert soulowy wykonaniu Emilii Bartoszewicz z zespołem (Filip Chojnacki, Szymon Wieczorkiewicz, Dawid Wirmański). „Chiche przebudzenia” to muzyczna nostalgia w nieśpiesznym rytmie soulu połączonego z elementami popowych brzmień.

We wtorek, 20 lipca o godzinie 17 rozpocznie się pokaz Tancerzy z Poznańskiej Akademii Tańca, którzy opowiedzą i zaprezentują tango wprost z Argentyny. Po demonstracji wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnych tańców do godziny 20.

Noc Sobótkowa, zwana również Sobótką, Nocą Kupały czy Kupalnocką była jednym z najważniejszych świąt słowiańskich, obchodzonym w czasie przesilenia letniego, w okolicach 21-22 czerwca. Była też ściśle związana z żywiołami wody i ognia.Część obrzędów związanych z tradycją Nocy Kupały przetrwała do dzisiejszych czasów i chociaż święto to nie ma już takiego znaczenia, jakim darzyli je pradawni Słowianie, jest to świetny powód do dobrej zabawy i wspólnie spędzonego czasu.Zobacz kolejne zdjęcia --->

Noc Kupały 2021: Wczoraj mimo złej pogody odbyła się Noc Sob...

Miłośnicy starego kina będą zachwyceni projekcją filmu „Dziewczynka z zapałkami” w reżyserii Jeana Renoira. Niemy film z 1928 roku zostanie obudowany muzyką graną na żywo w czasie trwania pokazu. Początek metaforycznej opowieści opartej na słynnej bajce Andersena w piątek, 30 lipca o godzinie 18 w Małej Auli Szkoły Baletowej.

27 sierpnia o godzinie 17 na dziedzińcu Szkoły Baletowej wystąpi amatorski teatr młodego widza, „Zagubieni w tłumaczeniu”, który zaprezentuje młodzieńcze duchem aranżacje obcojęzycznych przebojów, zaprezentowane z humorem i dowcipem.

W sierpniu natomiast wystąpi Teatr Ciała i Muzyki, czyli Leszek Kubiaczyk i Bartosz Zboralski. 29 sierpnia od godziny 11 do 12 zaproszą publiczność do wzięcia udziału w tanecznym projekcie.

Dziedziniec Szkoły Baletowej wypełni się też tanecznym projektem, przygotowanym przez uczniów podstawowej i licealnej szkoły baletowej. 10 września od godziny 17 zatańczą taniec klasyczny, współczesny i ludowy. „Baletowe ABC” pod dyrekcją Mirosława Różalskiego, dyrektora szkoły.

Przechadzki po Starym Mieście

Przechadzka po Starym Mieście rozpocznie się każdorazowo w niedzielę o godz. 12.15 (po pokazie „trykania się" poznańskich koziołków, na schodach przed wejściem do Ratusza), a zakończy niespodziankami na dziedzińcu Szkoły Baletowej przy ul. Gołębiej około 13.30.

Dominik Ohde zaprasza w niedzielę 4 lipca o godzinie 12.15 na przechadzkę związaną z polskimi symbolami narodowymi, które powstały w Poznaniu. Natomiast 1 sierpnia podróż ulicami Poznania będzie dotyczyć Poznania w czasie zarazy, która kiedyś tutaj panowała. 5 września atrakcja dla fanów militariów, czyli spacer wojskowy, a 12 września spacer królewski z odwiedzinami m.in. w pałacu Działyńskich, pałacu Górków i pałacu Mielżyńskich.

– Na Męskim Graniu od lat pojawiają się artyści reprezentujący odmienne pokolenia i muzyczne style – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Na tych nieoczywistych połączeniach opierają się też nasze orkiestry. W tym roku w trasę wyruszą aż dwie, co z pewnością będzie stanowiło nie lada gratkę dla fanów projektu. Szykuje się naprawdę niezapomniana trasa – dodaje Nowakowska.Zobacz, kto wystąpi --->

Męskie Granie 2021: Jacy artyści wystąpią na tegorocznej edy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski