Lech II Poznań gładko przegrywa z Motorem Lublin. Niewykorzystany karny i smutne popołudnie we Wronkach

Kilka lat temu Michał Fidziukiewicz grał przeciwko Lechowi w ekstraklasie
Kilka lat temu Michał Fidziukiewicz grał przeciwko Lechowi w ekstraklasie Grzegorz Dembinski
Rezerwy Lecha Poznań wysoko przegrały we Wronkach z Motorem Lublin 0:3. Młodzi lechici nie potrafili upilnować Michała Fidziukiewicza, który strzelił już 10. i 11. (!) gola w tym sezonie. Na listę strzelców wpisał się też Arkadiusz Najemski. Przy stanie 0:2 Lech II miał świetną szansę na strzelenie kontaktowego gola, ale Adrian Laskowski przestrzelił rzut karny.

Lechici mieli niezły początek, ale w miarę upływu czasu do coraz lepszych sytuacji bramkowych dochodzili goście. W 40. Michał Fidziukiewicz zdobył swojego 10 gola w sezonie. Rosły napastnik lubelskiego klubu skutecznie wykorzystał chwilę wcześniej podyktowany rzut karny, za faul Borowskiego. Do przerwy wynik się już nie zmienił, choć tuż przed zejściem do szatni gospodarze usiłowali zaskoczyć bramkarza Motoru strzałem z dystansu.

Pięć minut po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Poznaniacy zdołali wybić. Piłka jednak wróciła do "szesnastki" i głową w siatce umieścił ją Arkadiusz Najemski. W 57 min. gospodarze byli blisko zdobycia bramki kontaktowej. Ze strzałem Patryka Gogóła poradził sobie jednak Madejski.

Najlepszą okazję na zdobycia gola miał jednak chwilę później Adrian Laskowski. Obrońca Lecha II posłał z "11" piłkę nad poprzeczką i Motor wciąż prowadził 2:0. Przestrzelona "jedenastka" nie zdeprymowała piłkarzy Kolejorza. Gdy jednak udawało im się trafić w światło bramki, dobrze spisywał się golkiper gości.

W 74. minucie drugiego gola na swoje konto zapisał Michał Fidziukiewicz. Napastnik pewnie wszedł piłką w pole karne i mimo presji dwóch obrońców zdołał uderzyć na bramkę. Nie pomylił się i piłka wylądowała w siatce.

W 79. minucie sędzia dopatrzył się zagrania zawodnika Lecha w polu karnym ręką i po raz kolejny wskazał na wapno. Fidziukiewicz uznał, że nie powalczy o hat-trika. Do piłki podszedł Tomasz Swędrowski. Pomocnik huknął piłkę z ogromną siłą, ale ta trafiła jedynie w poprzeczkę.

Chwilę później popularny ten zawodnik popełnił błąd w obronie, przez co Spławski zdołał oddać niebezpieczny strzał. Lublinian od straty bramki uratował słupek.

Lech II Poznań - Motor Lublin 0:3 (0:1)
Bramki: Fidziukiewicz 40, 74, Najemski 50
Lech II: Mrozek - Borowski (69 Kaczmarek), Laskowski, Pingot, Palacz - Norkowski (69.Kryg), Gogół, Kozubal (63. Kriwiec) - Marchwiński, Wilak (63.Klupś), Pacławski (55.Spławski). Trener: Artur Węska
Motor: Madejski - Kusinski, Błyszko, Najemski, Moskwik - Swedrowski (83.Cichocki), Król (72.Kołbon), Ceglarz (83.Firlej) - Sędzikowski (83 Rak), Ryczkowski (36.Wójcik), Fidziukiewicz. Trener: Marek Saganowski
Żółte kartki: Laskowski, Pingot - Swędrowski, Najemski
Sędziował: Karol Arys (Szczecin)

Lech Poznań latem nie robił rewolucji kadrowej, ale jednak klub opuściło w tym czasie aż 12 zawodników. Przyjrzeliśmy się, kto odszedł w tym okienku transferowym z Kolejorza i jak sobie radzi w obecnym klubie.Zobacz transfery wychodzące z Lecha Poznań --->

Lech Poznań pozbył się latem aż 12 zawodników ze swojej kadr...

Tylko w ostatnich dwóch sezonach Lech Poznań zarobił około 20 milionów euro na swoich wychowankach. To w niektórych okienkach przekładało się również na kwoty, za które Kolejorz pozyskiwał nowych zawodników. Bywa, że poznaniacy chętnie sięgają do kieszeni i są jedną z drużyn, które wydają najwięcej w naszej lidze. Zobacz w galerii najdroższe transfery niebiesko-białych w historii klubu. Podane kwoty są przybliżone.Zobacz najdroższe transfery niebiesko-białych w historii klubu ---->

10 najdroższych transferów w historii Lecha Poznań. To na ty...