Lech II Poznań nareszcie z przełamaniem. Rezerwy Kolejorza w pewnym stylu pokonują Olimpię Grudziądz i opuszczają strefę spadkową

Jakub Kowalski
Rezerwy Kolejorza wygrywają bardzo ważny pojedynek z Olimpią Grudziądz i przynajmniej na razie wydostają się ze strefy spadkowej. Andrzej Wiśniewski
Lech II Poznań nareszcie się przełamuje i wygrywa w meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, Olimpią Grudziądz (3:1). Znakomitą formą popisał się Filip Szymczak, który wystąpił w pierwszym składzie rezerw i znacznie pomógł drużynie w osiągnięciu pozytywnego rezultatu.

Rezerwy Lecha przystąpiły do spotkania z Olimpią Grudziądz wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Trener Węska mógł w końcu skorzystać z klasycznego napastnika, Filipa Szymczaka. W pierwszym składzie Kolejorza oglądaliśmy także debiutanta, 18-letniego Maksymiliana Pingota.

Maciej Skorża to specyficzny trener - mówi Piotr Reiss

od 16 lat

Gospodarze od początku lepiej weszli w mecz i narzucili swoje tempo gry. Lechici nie potrafili momentami poradzić sobie z pressingiem rywala w okolicach własnego pola karnego. Już w 6. minucie Olimpia objęła prowadzenie za sprawą Joao Augusto. Po strzelonym golu podopieczni Zbigniewa Smółki sprytnie wycofali się na własną połowę, czekając na to, co zrobią poznaniacy.

Nieco ponad kwadrans po zdobytej bramce, sfaulowany w polu karnym został jeden z piłkarzy rezerw Lecha. Sędzia wskazał jednoznacznie na wapno, a piłkę w siatce pewnym uderzeniem z jedenastu metrów umieścił Filip Szymczak. Spotkanie w Grudziądzu rozpoczęło się w tym momencie od nowa.

Wyrównanie dodało skrzydeł graczom Lecha II, którzy zdecydowanie ruszyli do przodu. Gospodarze świetnie organizowali się jednak w defensywie i nie pozwalali przyjezdnym na zbyt wiele. Sami z kolei zaczęli częściej uderzać na bramkę Krzysztofa Bąkowskiego, ale ten nie dał się pokonać i na przerwę oba zespoły udały się przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście. Już na początku drugiej połowy lechici skonstruowali znakomitą akcję, którą silnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył Szymczak. Ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, gdy w 62. minucie umieścił piłkę w siatce po fantastycznym kontrataku swojego zespołu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i rezerwy Kolejorza zwyciężyły w arcyważnym pojedynku z Olimpią Grudziądz, co pozwoliło im wydostać się, przynajmniej na razie, ze strefy spadkowej. Już w środę - 14 kwietnia 2020 - Lech II podejmie w kolejnym ważnym pojedynku Znicz Pruszków. Początek spotkania o godzinie 13.

Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań 1:3
Bramki:
6' Augusto - 24' (p.k), 53' 62' Szymczak

Olimpia: Nikodem Sujecki - Patryk Leszczyński (77' Najim Romero), Robert Obst, Grzegorz Gulczyński (65' Marko Zawada), Hubert Mich, Bartosz Widejko - Grzegorz Płatek (86' Rafał Kruczkowski), Michał Graczyk (65' Omid Popalzay) - Mikołaj Gabor, Joao Augusto, Jose Embalo

Lech II: Krzysztof Bąkowski – Arkadiusz Kaczmarek, Wojciech Onsorge, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz – Jakub Białczyk, Eryk Kryg (85' Krystian Wachowiak), Siergiej Kriwiec (87' Oleksandr Jacenko) – Igor Ławrynowicz, Filip Szymczak (87' Jakub Malec), Jakub Karbownik (90' Jerzy Tomal)

Dariusz Żuraw w Lechu Poznań zaliczył kilka wpadek. 10 naszy...

Dariusz Żuraw w trakcie blisko dwuletniej przygody z Kolejorzem przeżył wiele niezapomnianych chwil i dostarczył kibicom sporo wrażeń, także tych negatywnych. Zobacz najważniejsze momenty Dariusza Żurawia w Lechu Poznań --->

Najważniejsze momenty Dariusza Żurawia w Lechu Poznań. 10 na...