Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 2:3. Szósta przegrana rezerw, choć Sobol strzelił dwa gole

Artur Marciniak nie pomógł młodszym kolegom w odniesieniu zwycięstwa. Rezerwy Lecha II spadły na ostatnie miejsce w II lidze. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl
W zaległym meczu 9.kolejki II ligi rezerwy Lecha Poznań przegrały z Olimpią Elbląg 2:3 (0:1). Podopieczni Rafała Ulatowskiego zostawili na boisku mnóstwo zdrowia, ze stanu 0:2 po dwóch golach Huberta Sobola doprowadzili do remisu, ale zagapili się w ostatniej akcji meczu i przegrali szósty mecz z rzędu.

To było starcie outsiderów. Przedostatni Lech II podejmował ostatnią w tabeli Olimpię Elbląg i w razie zwycięstwa mógł poprawić sobie trochę, bardzo złą sytuację. Goście w tym sezonie nie wygrali jeszcze meczu, młodzi piłkarze Kolejorza, mieli okazję po trzytygodniowej przymusowej przerwie, przełamać passę porażek.

Lechici nie mogli jednak przystąpić do tego spotkania w optymalnym składzie. "Etatową" parę stoperów Wojtkowiak - Dejewski zastąpili Nawrocki oraz Andrzejewski. Brak doświadczenia obrońców miał duży wpływ na końcowy rezultat tego meczu.
Pierwszy gol padł jednak po dużym błędzie w środku pola najstarszego zawodnika Lecha II w tym meczu Artura Marciniaka. Pomocnik gospodarzy niecelnie podał w środkowej strefie, piłkarze Olimpii przeprowadzili kontratak, piłka trafiła do Marcina Bawolika, który płaskim strzałem w "długi" róg umieścił ją w bramce.

Lech do przerwy grał słabo, oprócz jednej sytuacji Jacenki, nie potrafił wypracować sobie okazji strzeleckich. Zbyt dużo było niedokładności i chaosu na połowie Olimpii. Goście grali co prawda bardzo ostro, sporo było fauli, ale w niczym nie usprawiedliwiało to lechitów.

Drugą połowę też lepiej rozpoczęła drużyna z Elbląga. W 64 minucie goście wywalczyli rzut karny. Strzał Lewandowskiego co prawda odbił na poprzeczkę Bąkowski, ale był już bezradny wobec dobitki głową obrońcy Olimpii.

Szanse Lecha na korzystny wynik w tym momencie były iluzoryczne, ale w ciągu kilkudziesięciu sekund, podopieczni Rafała Ulatowskiego potrafili odrobić straty. Najpierw kontaktowego gola po ciekawej akcji zdobył Hubert Sobol, a po chwili jeszcze wywalczył rzut karny. Bramkarz staranował go, gdy wyskakiwał do piłki i arbiter znów wskazał na wapno.

Sobol zachował zimną krew, strzelił drugiego gola i kwadrans przed zakończeniem meczu, uskrzydlone takim obrotem sytuacji rezerwy, przystąpiły do walki o pełną pulę. Bliski zdobycia trzeciego gola był Jacenko, ale jego strzał z woleja nie znalazł drogi do bramki. Kilka razy zaiskrzyło też pod bramką Bąkowskiego.

Magazyn "Wokół Bułgarskiej" po meczu z Cracovią: "Rezerwowi zagrali poniżej poziomu"

Emocje w końcówce były duże, niestety ostatnie słowo należało do gości. Nawrocki w doliczonym czasie gry sfaulował rywala 25 metrów przed bramką. Po dośrodkowaniu "zaspali" obrońcy, którzy najpierw przegrali walkę w powietrzu, a potem nie upilnowali Surdykowskiego, który głową zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 2:3 (0:1)
Bramki: Hubert Sobol (70., 73.) - Marcin Bawolik (39.), Kamil Wenger (64.), Janusz Surdykowski (90.)

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski - Arkadiusz Kaczmarek, Kacper Andrzejewski, Filip Nawrocki, Jakub Malec (64. Krystian Palacz)- Artur Marciniak, Jakub Białczyk (46. Łukasz Szramowski), Hubert Sobol - Jakub Karbownik (64. Filip Wilak), Filip Szymczak (64. Eryk Kryg), Oleksandr Jacenko

Żółte kartki: Jacenko, Kaczmarek, Nawrocki - Paweł Rutkowski

Lech Poznań - Rangers. Jak zagrają osłabieni Lechici brakiem...

O godz. 21 na Ibrox w Glasgow Lech Poznań zagra w 2. kolejce Ligi Europy z Rangers FC. To bardzo mocny rywal, któremu trudno strzelić gola. W 16 meczach stracił tylko cztery bramki, co oznacza, że przeciwnicy potrafią wymanewrować obronę raz na 360 minut. Dobra defensywa to podstawa sukcesów ekipy Stevena Gerrarda, ale sporym atutem Rangers jest też formacja ofensywna.Zobacz, kto oprócz słynnego menedżera zalicza się do największych gwiazd Rangers ---->

Lech Poznań - Rangers FC: Steven Gerrard jest największą gwi...