Lech II Poznań przegrał w ostatniej kolejce II ligi z Błękitnymi Stargard 0:3. Rezerwy Kolejorza utrzymały się, ale niesmak pozostał

Krzysztof Maciejewski, Radosław Patroniak
Lech II Poznań w meczu z Błękitnymi Stargard zagrał jedno z najgorszych spotkań w tym sezonie Waldemar Wylegalski
Zakończyły się rozgrywki piłkarskiej 2. Ligi w sezonie 2019/2020. W ostatniej kolejce Lech II Poznań przegrał w sobotę we Wronkach z Błękitnymi Stargard 0:3 (0:0), ale porażka nie miała dla rezerw Kolejorza konsekwencji. Lech II ukończył sezon na 13. miejscu i pozostaje w 2. Lidze. Dzięki sobotniej wygranej degradacji uniknął również zespół Błękitnych, prowadzony przez Adama Topolskiego. Dużą wiedzę na ten temat mieli bukmacherzy, którzy płacili na zwycięstwo gości zaledwie 1,65 za każdą postawioną złotówkę. W ostatnim kwadransie posypały się więc bramki dla gości, kiedy było już wiadomo, że porażka lechitów nie będzie groziła im spadkiem. Po meczu kapitan Kolejorza, Grzegorz Wojtkowiak wyręczył trenera Rafała Ulatowskiego i zrugał w kółeczku młodszych kolegów. Sęk w tym, że sam zawalił pierwszą bramkę...

Mecz, który był rywalizacją dwóch drużyn zagrożonych spadkiem, okazał się mało interesującym widowiskiem. Docierające na pewno do Wronek informacje z innych stadionów wskazywały, że nawet przegrana nie spowoduje spadku podopiecznych trenera Rafała Ulatowskiego. W tych okolicznościach w miarę upływu czasu coraz częściej do głosu dochodzili potrzebujący wygranej przyjezdni i zdobywając zwycięskie bramki, też utrzymali się w 2. lidze.

W pierwszej połowie najbliższy zdobycia gola był w 35. minucie Hubert Sobol, ale jego dobre uderzenie obronił bramkarz Błękitnych Mariusz Rzepecki. Po przerwie, już chwilę po wznowieniu gry, goście mogli objąć prowadzenie, lecz były zawodnik poznańskiej Warty Wojciech Fadecki w dogodnej sytuacji posłał piłkę ponad poprzeczką bramki poznaniaków. Stargardzianie dopięli swego kwadrans przed końcem, kiedy gola już dającego im pozostanie w 2. Lidze strzelił inny były piłkarz Warty, Krystian Sanocki. W końcówce przyjezdni jeszcze podwyższyli rezultat, wiedząc, że zwycięstwo różnicą więcej niż dwóch bramek gwarantowało drużynie Błękitnych pozostanie w 2. Lidze, bez względu na wyniki innych spotkań. Drugą bramkę zdobył pięknym strzałem z dystansu Jakub Szrek (80), a rezultat ustali dwie minuty później Patryk Paczuk, skutecznie kończąc szybką kontrę swojego zespołu.

Bezpośredni awans do Fortuna 1. Ligi uzyskały Górnik Łęczna i Widzew Łódź, w pierwszej rundzie baraży o awans do Fortuna 1. Ligi GKS Katowice podejmie Stal Rzeszów, a Bytovia Bytów zmierzy się u siebie z Resonią Rzeszów. Mecze odbędą się we wtorek 28 lipca. Finał baraży, którego zwycięzca uzyska awans, zostanie rozegrany w piątek 31 lipca, a gospodarzem będzie zespół który zakończył sezon na wyższej pozycji w tabeli. Do 3. Ligi spadają Stal Stalowa Wola, Elana Toruń, Legionovia Legionowo oraz Gryf Wejherowo. Beniaminkami 2. Ligi w zbliżającym się sezonie 2020/2021 będą Sokół Ostróda, KKS 1925 Kalisz, Śląsk II Wrocław, Hutnik Kraków i Motor Lublin.

II liga: Lech II Poznań – Błękitni Stargard 0:3 (0:0)