Lech Poznań - Arka Gdynia. Darko Jevtić: "Myślę, że zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać"

Dawid Dobrasz

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Lech Poznań dość pechowo zremisował z Arką Gdynia 1:1 w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz oddał łącznie 26 strzałów na bramkę Arki, ale Pavels Steinbors dał zaskoczyć się tylko raz. Po meczu Darko Jevtić przyznał, że gdynianie niczym nie zaskoczyli piłkarzy Kolejorza, a w momencie stracenia bramki Lechowi zabrakło koncentracji.

- Myślę, że zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać. Oddaliśmy dużo zdrowia i mieliśmy dużo okazji. Nie trzeba ukrywać, że jest niedosyt, ale musimy ten punkt zabrać na wakacje i wrócić z wypoczętą głową. W drugiej rundzie musimy zrobić wszystko, żeby punktować - mówił po meczu kapitan Lecha Poznań Darko Jevtić.

Lechici nie zagrali źle, ale zabrakło skuteczności i wynik jest bardzo rozczarowujący. Tym bardziej że podopieczni Dariusza Żurawia grali przez ponad godzinę z przewagą jednego zawodnika, a mimo to nie potrafili jej wykorzystać.

- W pierwszej połowie przez dłuższy czas to my atakowaliśmy, nawet jak grali w 11. Wiadomo, że powinno grać się łatwiej, kiedy gra się 11 na 10. Wiemy, jaka jest piłka. Wpadła bramka i potem mamy tyle sytuacji i nic nie chce wpaść. Musimy wygrywać takie mecze i jesteśmy świadomi tego. Musimy to zaakceptować i iść dalej.

Sytuacja ułożyła się dla Lecha jeszcze gorzej, bo przed przerwą drużynę z Gdynii na prowadzenie wyprowadził Fabian Serrarens, dla którego był to debiutancki gol w PKO Ekstraklasie. Kapitan Kolejorza uważa, że goście strzelili gola, bo w drużynie gospodarzy czwartkowego meczu zabrakło doświadczenia.

Lech Poznań - Arka Gdynia: Kibice dopingowali i uczcili boha...

- Drużyna Arki niczym nas nie zaskoczyła. Zaskoczyli nas przy bramce, ale wynikało to z braku koncentracji przez 5-10 minut. Zostawiliśmy im za dużo miejsca i skorzystali z tego. Przez dłuższy czas kontrolowaliśmy grę, ale niestety nie wygraliśmy - mówił Jevtić.

To, co los dał Lechowi przed tygodniem, to zabrał w czwartek. Kapitan Kolejorza sam przyznał, że mecz ze Śląskiem był jednym z najgorszych w sezonie w wykonaniu Kolejorza, a mimo to niebiesko-biali wywieźli punkt z Wrocławia. W czwartkowy wieczór lechici byli lepsi, ale tym razem szczęście uśmiechnęło się do Arki i ponownie przeciwko Lechowi świetny mecz zagrał bramkarz Arki Gdynia Pavels Steinbors.

- Ze Śląskiem zagraliśmy jeden ze słabszych meczów, a z Arką mieliśmy dużo okazji. Oni stali z tyłu, ale zabrakło spokoju przed bramką, żeby je wykończyć. Niestety udało się to tylko raz. Cieszyliśmy się w ostatni weekend, ale teraz nie mamy już z czego. Idziemy odpocząć na wakacje i wrócimy w dobrym nastroju, żeby atakować - przyznał na koniec Darko Jevtić.

Lech Poznań: Kto może przyjść i kto może odejść z Kolejorza ...

Lech Poznań: Oni mają Kolejorza w sercu. Oto piłkarze Lecha ...

W takich luksusach Lewandowski i spółka przygotują się do Eu...