Lech Poznań. Bohdan Butko o swoim debiucie w barwach Kolejorza: "Liga polska podoba mi się bardziej niż ukraińska"

Dawid Dobrasz
Bogdan Butko we wtorkowym meczu z Górnikiem Zabrze zadebiutował w barwach Lecha Poznań. Waldemar Wylegalski
Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze 4:1, a nowi zawodnicy Kolejorza, czyli Dani Ramirez i Bohdan Butko zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pierwszy z nich zdobył swoją premierową bramkę w Lechu, a drugi grał bardzo pewnie na prawej obronie. Tuż po meczu przepytaliśmy obu zawodników o wrażenia po ważnej wygranej i odebraniu ich przez trybuny przy ulicy Bułgarskiej.

- Liga polska podoba mi się bardziej niż ukraińska. Polskę od Ukrainy różni to, że tam ludzie nie mają obecnie nastroju by chodzić na mecze. Tu jest inna atmosfera. Doping ma wpływ na to, jak się później gra - przyznał Bohdan Butko.

O grze Bohdana Butko wypowiedział się po meczu trener Kolejorza Dariusz Żuraw, który był zadowolony z postawy Ukraińca w swoim debiucie w Lechu. Warto dodać, że Butko miał sporą przerwę od gry, bo był to dla niego pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie.

- Bogdan rozkręcał się z każdą minutą i druga połowa była naprawdę dobra w jego wykonaniu - krótko skomentował występ Ukraińca.

Sam zainteresowany dodawał, że już od następnego meczu będzie fizycznie gotowy na 100 proc.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1. Zdjęcia kibiców. Byłeś na m...

Lech Poznań wygrał na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 4:1. Sprawdź, jak oceniliśmy grę zawodników Kolejorza. Noty piłkarzy w skali od 1 do 10.Czytaj dalej --->

Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1. Tak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza