Lech Poznań: Byli lechici z kolejnym trofeum!

Dawid Dobrasz
Obaj piłkarze trafili do Dynama Kijów w 2017 roku. Wcześniej świętowali z Kolejorzem zdobycie mistrzostwa Polski i Superpucharu Polski w 2015 roku. Grzegorz Dembiński
Tomasz Kędziora i Tamás Kádár zdobyli kolejne trofeum! Mistrzowie polski z Lechem Poznań w niedzielny wieczór w barwach Dynama Kijów zmierzyli się z Szachtarem Donieck w meczu o Superpuchar. Wicemistrzowie Ukrainy okazali się lepsi i wygrali 2:1.

Obaj byli zawodnicy Kolejorza wybiegli w podstawowym składzie. Szachtar prowadził po pierwszej części gry po bramce Alana Patricka. W drugiej części gry Dynamo naciskało i zdołało wyrównać oraz zadać decydujący cios w końcówce spotkania. Do remisu doprowadził w 80. minucie Mykyta Burda, a trzy minuty zwycięską bramkę zdobył Denys Garmash. Tym samym zespół ze stolicy obronił trofeum zdobyte również w zeszłym roku.

Piłkarze pochwalili się w social mediach zdjęciami z pucharem.

Spotkanie stało na dobrym poziomie. Oba zespoły potwierdziły, że potrafią grać w piłkę. Tomasz Kędziora w niedzielnym meczu miał sporo pracy, bo gracze Szachtara mocno atakowali skrzydłami. Zawodnik zagrał jednak na solidnym poziomie, kilka razy nie dając zaskoczyć się rywalom. Natomiast Tamas Kadar zapisał się w protokole meczowym, bo otrzymał żółtą kartkę w 72. minucie meczu.

Obaj piłkarze trafili do Dynama Kijów w 2017 roku. Wcześniej świętowali z Kolejorzem zdobycie mistrzostwa Polski i Superpucharu Polski w 2015 roku. Za tydzień rozpoczną swój kolejny sezon w lidze ukraińskiej.

Lech Poznań - Wisła Płock 4:0. Na taki mecz przy Bułgarskiej kibice czekali od dawna. Zobacz więcej zdjęć z meczu ---->

Lech Poznań - Wisła Płock 4:0: Lech Poznań gromi Wisłę Płoc...

Lech Poznań: Kadra klubu z Bułgarskiej traci na wartości. Kt...

Mówi się, że piłka nożna to męski sport. Nie znaczy to jednak, że nie pasjonują się nim także kobiety. Aby się o tym przekonać, wystarczy choćby spojrzeć na trybuny podczas meczów Lecha Poznań. Dowód zobaczycie także w naszej galerii, gdzie znajdziecie 50 zdjęć pięknych fanek Kolejorza.Zobacz kolejne zdjęcie ----->

Lech Poznań: Dziewczyny też wspierają Kolejorza. Fanki na tr...