Lech Poznań, Centralna Liga Juniorów U-18: Młodzież Kolejorza remisuje we Wronkach z Legią 1:1

Dawid Dobrasz
Młodzi lechici zremisowali we Wronkach 1:1 z Legią Warszawa. Mecz odbywał się w ramach 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, w której mogą grać zawodnicy urodzeni maksymalnie w 2002 roku i młodsi. Waldemar Wylegalski
W środowe popołudnie juniorzy starsi Lecha Poznań podejmowali we Wronkach Legię Warszawa. Spotkanie było rozgrywane w ramach 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Przed meczem to Legia była wyżej w tabeli niż Kolejorz, zajmując 4. miejsce w lidze z 20 punktami w 10 meczach. Kolejorz zajmował 10. pozycję, mając pięć oczek mniej. Wojskowi swoje ostatnie spotkanie w lidze wygrali 4:0 z Jagiellonią Białystok, a młodzi zawodnicy Lecha dość niespodziewanie przegrali na wyjeździe z SMS-em Łódź 3:2.

Początek spotkania stał pod znakiem Legii Warszawa, która miała więcej z gry, ale nie potrafiła udokumentować tego golem. Goście grali wysokim pressingiem na połowie rywala, ale lechici krótkimi podaniami potrafili kilka razy umiejętnie się z niego wydostać. Legia miała w pierwszej połowie dwie świetne okazje do zdobycia gola, ale zabrakło im skuteczności. Za to dużo konkretniejszy był Lech, który w 40. minucie wyszedł na prowadzanie. Gola po ładnej akcji zdobył Dominik Kołtański, który podtrzymał skuteczność z ostatniego meczu, gdzie zdobył dwie bramki dla Lecha. Napastnik Legii Szymon Włodarczyk miał co najmniej dwie takie okazje jak Kołtański, ale to snajper Lecha okazał się w pierwszej części gry skuteczniejszy.

Druga część gry to szybkie odrobienie strat przez gości za sprawą Szymona Włodarczyka. Syn byłego napastnika Legii idzie w ślady ojca i jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w całym roczniku 2003. Później spotkanie się wyrównało, a po akcji Kołtański-Zaręba w polu karnym, ten drugi trafił w słupek. W końcówce meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał reprezentant Polski do lat 17, lechita Filip Wilak. Po przerwie na boisku w barwach Lecha pojawił się także Adrian Ratajczyk (najlepszy strzelec zespołu - 8 goli), ale nie zdołał zdobyć zwycięskiego gola. Spotkanie mogło się podobać, bo oba zespoły chciały grać w piłkę i walczyły (szczególnie w końcówce) o trzy punkty. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 1:1, z delikatnym wskazaniem na Legię.

Podopieczni Huberta Wędzonki czekają na zwycięstwo od 22 września i jeszcze będą musieli poczekać. Przynajmniej do następnej kolejki, w której Lech zmierzy się z Jagiellonią Białystok, 26 października o godzinie 12.00.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Kołtański 41 – Włodarczyk 51

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski – Jerzy Tomal, Kacper Wachowiak, Damian Makuch, Krystian Palacz- Karol Fietz, Patryk Gogół (84. Igor Ławrynowicz), Michał Marszałkiewicz (46. Adrian Ratajczyk) - Filip Borowski (80. Wojciech Kryger), Damian Kołtański, Oliver Zaręba (69. Filip Wilak)