Lech Poznań: Christian Gytkjaer przełamał się na wyjeździe i pobił klubowy rekord Kolejorza

Christian Gytkjaer był bohaterem meczu Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa.
Christian Gytkjaer był bohaterem meczu Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa. Przemysław Szyszka
Na gola Christiana Gytkjaera w wyjazdowym spotkaniu Lecha Poznań czekaliśmy od grudnia 2018 roku. Duńczyk zdobył bramkę w meczu z Zagłębiem w Sosnowcu i od tego czasu na obcych boiskach był bardzo nieskuteczny. W całym poprzednim sezonie to był jedyny gol Gytkjaera na wyjeździe. Po siedmiu meczach poza Bułgarską i 705 minutach 29-letni napastnik przerwał strzelecką niemoc w starciu z Rakowem Częstochowa.

Pisaliśmy przed meczem z Rakowem, że skuteczny Duńczyk jest kluczem, by Lech zaczął punktować poza Bułgarską. - Wiem, że gole Christiana na wyjeździe to dla mediów dobry temat, bo od roku żadnego nie zdobył, ale mam nadzieję, że strzeli w Bełchatowie i temat się skończy - mówił przed meczem trener Dariusz Żuraw.

I rzeczywiście już w pierwszej połowie Duńczyk wykorzystał świetne podanie Kamila Jóźwiaka i pokonał bramkarza Rakowa.

Sprawdź też: 3 błędy sędziego w meczu Lecha z Rakowem. VAR nie pomógł

Jeszcze więcej radości dała kibicom Lecha Poznań jego druga bramka. Była ona na wagę wygranej. Padła w momencie, kiedy wydawało się, że to Raków może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gytkjaer wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Darko Jevticia i głową, niemal z zerowego kąta umieścił piłkę w siatce.

Gole strzelone w sobotnim meczu z Rakowem sprawiły, że Duńczyk stał się najlepszym zagranicznym strzelcem Lecha w rozgrywkach ekstraklasy. Do tej pory - z 33 golami - dzielił pierwsze miejsce z Artjomsem Rudnevsem oraz Kasprem Hamalainenem.

Obecnie ma na swoim koncie 35 bramek i jesteśmy przekonani, że nie było to jego ostatnie słowo. Teraz ma bowiem szansę ustanowić kolejny klubowy rekord. Gytkjaerowi brakuje już tylko czterech goli, żeby wyprzedzić Artjoma Rudniewa i stać się najlepszym zagranicznym strzelcem w historii poznańskiego klubu. We wszystkich rozgrywkach (liga, Puchar Polski i Liga Europy) Łotysz zdobył dla Kolejorza 45 bramek. Gytkjaer ma ich na koncie już 42.

- Wiem, że taka szansa stoi przede mną i to byłby dla mnie wielki zaszczyt. Jeżeli będę prezentował taką formę to moment, kiedy zostanę najskuteczniejszym obcokrajowcem w Lechu Poznań nastąpi w najbliższym czasie - mówił niedawno Gytkjaer.

Wygląda na to, że "Gytgol" , który z powodu kontuzji nie mógł optymalnie przygotować się do sezonu, najgorsze ma już za sobą i w kolejnych meczach powiększy swój dorobek bramkowy.

Lech Poznań: Dziewczyny też wspierają Kolejorza. Fanki na tr...