Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:0 [ZDJĘCIA]

Maciej Lehmann, KAS
Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:0
Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:0 Grzegorz Dembiński
Lech Poznań wygrał w sobotę 2:0 z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Mecz sparingowy odbywała się w Poznaniu na bocznym boisku przy Bułgarskiej.

Trener Lecha Poznań przerwę na mecze reprezentacji wykorzystał do sprawdzenia formy swoich zawodników. Kolejorz bez trójki swoich kadrowiczów U-21 pokonał na bocznym boisku przy Bułgarskiej Chrobrego Głogów 2:0. Bramki zdobyli Marcin Robak i Łukasz Trałka

Lech mógł wygrać wyżej, ale dobrych okazji nie wykorzystali w pierwszej połowie Mihai Radut oraz Nicki Bille. Rumun huknął z bliska wysoko nad poprzeczką, natomiast Duńczyk choć minął już bramkarza, nie potrafił skierować piłki do pustej już bramki.
Nie pomylił się natomiast Marcin Robak, który w 13 min wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Makuszewskim.

To był dobry sprawdzian, bo goście starali się grać otwartą piłkę i często zagrażali też poznaniakom. Problemy miał zwłaszcza Wasielewski, który tym razem źle się ustawiał i dawał się zbyt łatwo ogrywać. Kilka razy z opresji ratowali go koledzy, którzy blokowali groźne strzały gości.

Po zmianie stron zziębniętych trochę kibiców próbowali rozgrzać Pawłowski, Majewski i Jevtić. Szwajcar w 84 min. świetnie strzelił z rzutu wolnego z narożnika pola karnego. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

"Kropkę na i" w postawił 86 min. Łukasz Trałka. Kapitan Lecha wykorzystał doskonałe podanie Marcina Robaka i z bliska strzelił nie do obrony.

Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)