Lech Poznań: Dziś rocznica meczu z Liverpoolem

19 września 1984 r. Lech Poznań przegrał z FC Liverpool 0:1.

Dziś mija 27. rocznica pucharowego spotkania piłkarzy Lecha Poznań ze słynnym Liverpoolem w ramach rozgrywek o Puchar Europy. Na stadionie przy Bułgarskiej ekipę ,,The Reds" obejrzało 19 września 1984 r. prawie 30 tys. widzów. Przyjazd Anglików do Poznania wywołał niesamowite zainteresowanie wśród kibiców. Na Bułgarskiej nie było jeszcze wtedy jupiterów, więc mecz musiał odbyć się wczesnym popołudniem.

Pierwsza połowa przypominała partię szachów. Prawdziwe emocje rozpoczęły się po zmianie stron, kiedy gospodarze zapomnieli już o przedmeczowym stresie i postanowili śmielej zaatakować. Bramkę zdobyli jednak nie ci, którzy atakowali, tylko ci, którzy się bronili. Kilka minut po przerwie Zbigniewa Pleśnierowicza pokonał John Wark.

Wyrównać mógł Józef Adamiec, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Swoje okazje mieli również Mirosław Okoński i Jarosław Araszkiewicz. Bruce Grobbelaar bronił jednak jak w transie i Liverpool wrócił do domu z jednobramkową zaliczką. Na Anfield Road gospodarze wygrali 4:0 i tym samym wyeliminowali Kolejorza. Dwumecz z mistrzem Anglii pozostał jednak na zawsze w pamięci poznańskich kibiców.