Lech Poznań II odpada z Fortuna Pucharu Polski. Czerwona kartka, niestrzelony karny i dalej awansuje Olimpia Grudziądz

Dawid Dobrasz
Grzegorz Wojtkowiak w ciągu kilku minut zobaczył od sędziego dwie żółte kartki i wyleciał z boiska w Grudziądzu. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka
Rezerwy Lecha Poznań w sobotę zakończyły swoją przygodę w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski na 1/32 finału. Podopieczni Rafała Ulatowskiego nie dali rady Olimpii Grudziądz, choć przy odrobinie szczęścia mecz mógł zakończyć się innym wynikiem.

Lech II Poznań awansował do 1/32 Fortuna Pucharu Polski po pokonaniu Elany Toruń. Nie byłoby w tym nic szokującego, ale w tamtym meczu w składzie lechitów nie było żadnego pełnoletniego zawodnika (średnia wieku zespołu ok. 17 lat). Teraz na spotkanie z Olimpią Grudziądz wróciła już większość zawodników rezerw, którzy mają w tym sezonie obronić II ligę. Miejsce w składzie w porównaniu do meczu z torunianami zachowali tylko bramkarz Krzysztof Bąkowski i Filip Borkowski.

Lechici od początku spotkania wyszli z nastawieniem wywalczenia awansu. Na początku spotkania okazje do zdobycia gola mieli Hubert Sobol i Filip Borkowski, ale po pół godzinie gry to Olimpia wyszła na prowadzenie. Bąkowskiego pokonał wychowanek Kolejorza, czyli Kacper Janiak.

Po przerwie podopieczni Rafała Ulatowskiego mieli problemy ze stwarzaniem okazji, a gospodarze dostali wiatru w żagle. Bąkowski w ciągu trzech minut dwoma dobrymi interwencjami ratował kolegów z zespołu. Na ostatnie 20 minut spotkania do gry wrócili lechici. Po wypracowanej akcji przez Sobola piłkę otrzymał Jakub Karbownik, który został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł Hubert Sobol, ale uderzył zbyt słabo i bramkarz gospodarzy zdołał załapać strzał.

To nie był koniec pecha graczy rezerw Lecha. W końcówce meczu za dyskusje z sędzią dwie żółte kartki w ciągu kilku minut obejrzał kapitan Grzegorz Wojtkowiak i drugi zespół Kolejorza musiał kończyć w dziesiątkę.

W doliczonym czasie gry na uderzenie na bramkę Bąkowskiego zdecydował się Grzegorz Gulczyński, którego strzał po drodze odbił się od jednego z lechitów i zmylił bramkarza. Olimpia wygrywa 2:0 i przechodzi do kolejnej rundy. Lechici będą mieli okazję się zrewanżować w lidze, bo zmierzą się z grudziądzanami dwukrotnie w rozgrywkach II ligi.

Rezerwy Kolejorza drugoligowe rozgrywki inaugurują już w piątek. Podopiecznych Rafała Ulatowskiego czeka daleka podróż do beniaminka II ligi, czyli do Sokoła Ostródy. Mecz odbędzie się 28 sierpnia o godz. 16.

Olimpia Grudziądz 2:0 Lech II Poznań
Kacper Janiak 29, Grzegorz Gulczyński 90

Olimpia: (skład wyjściowy) Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Kacper Pietrzyk, David Andronic, Bartosz Widejko - Adrian Kwiatkowski, Michał Graczyk, Omid Popalzay, Kacper Janiak, Oskar Kalenik - Piotr Janczukowicz.

Lech II: Krzysztof Bąkowski - Filip Borowski, Grzegorz Wojtkowiak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor (88. Arkadiusz Kaczmarek) - Damian Kołtański (64. Adrian Ratajczyk), Artur Marciniak (64. Igor Ławrynowicz), Łukasz Szramowski, Eryk Kryg (64. Jakub Białczyk), Jakub Karbownik (82. Jakub Malec) - Hubert Sobol.

żółte kartki: Kwiatkowski, Pietrzyk, Kalenik - Białczyk, Wojtkowiak, Smajdor.
czerwona kartka: Grzegorz Wojtkowiak (84. minuta, Lech II, za drugą żółtą).

Oceniamy piłkarzy Lecha Poznań w meczu z Zagłębiem Lubin (1:...

Robert Lewandowski kończy 32 lata. Zobacz najlepsze bramki "...

Lech Poznań: W jakich koszulkach grał Kolejorz? Zobacz, jaki...