Lech Poznań. Ivan Djurdević po meczu z Legią: Zagraliśmy bardzo słabo

Karol Mackowiak
Trener Djurdjević po meczu był wyraźnie zawiedziony
Trener Djurdjević po meczu był wyraźnie zawiedziony Bartek Syta
- W pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre sytuacje, aby zdobyć bramkę, ale to Legia wykorzystała nasz błąd w obronie. Drugą połowę rozpoczęliśmy jeszcze słabiej. Nie stworzyliśmy zagrożenia pod bramką gospodarzy, może ostatnie pięć, dziesięć minut - powiedział Ivan Djurdjević, trener Lecha Poznań po porażce z Legią Warszawa (0:1).

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):

Przegrywamy dziś i to jest okropne uczucie. Zagraliśmy bardzo słabo. Wiedzieliśmy, jak będzie grać Legia i że zwycięstwo w tym meczu jest dla nich tak samo ważne, jak dla nas. W pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre sytuacje, aby zdobyć bramkę, ale to Legia wykorzystała nasz błąd w obronie. Drugą połowę rozpoczęliśmy jeszcze słabiej. Nie stworzyliśmy zagrożenia pod bramką gospodarzy, może ostatnie pięć, dziesięć minut. W ostatnich minutach meczu zaatakowaliśmy odważniej, jednak to Legia do końca kontrolowała przebieg starcia.

Ustaliliśmy przed tym spotkaniem, że nie próbujemy łapać rywali na spalonym. Sytuacja, w której straciliśmy bramkę była bardzo dynamiczna. Zawahanie, prosta decyzja i tracimy bramkę.

Sprawdź: Legia - Lech 1:0. Oceniamy lechitów

Ricardo Sá Pinto (trener Legii Warszawa):
Był to mecz kompletny w naszym wykonaniu. Byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie, dzięki czemu nie straciliśmy bramki, co jest ważne dla drużyny. W ofensywie częściej zagrażaliśmy bramce Lecha niż oni naszej. Kontrolowaliśmy to spotkanie przez większość czasu. Byliśmy inteligentni w swojej grze i wiedzieliśmy, jak rozegrać to dziewięćdziesiąt minut. Cieszymy się z trzech punktów.

Jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku. Poprawiliśmy grę defensywną, a w ofensywie również wyglądało to lepiej, choć czeka nas jeszcze sporo pracy. Z pewnością nie było to szczęśliwe zwycięstwo, a wypracowane. Ostatnie dwa tygodnie ciężko pracowaliśmy na to, co zobaczyliśmy dziś na boisku. Lech nie miał wielu sytuacji, jego kluczowi gracze zostali odcięci od gry.

W Warszawie Lech przegrał z Legią 0:1.

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0: Słabsi przegrali ze słabym...