Lech Poznań: Ivan Djurdjević komentuje mecz z Koroną - "Ta drużyna rośnie"

Karol Mackowiak
- Widać, że mój zespół lubi emocje i mecze do końca. Mnie to cieszy, że walczymy do końca i w trudnych momentach wygrywamy. Ta drużyna rośnie. Powoli, ale rośnie - podsumował Ivan Djurdjević, trener Lecha Poznań po wygranym meczu z Koroną Kielce (2:1). Waldemar Wylegalski

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):
Musimy gonić czołówkę, więc naszym głównym założeniem było wygrać. Początek był bardzo dobry, stworzyliśmy kilka dobrych akcji, lecz po 20 minutach straciliśmy rytm gry, Korona trochę przeważała, ale zagrażała nam tylko przy stałych fragmentach gry. Akcja bramkowa to dobry strzał Joao Amarala, przypadkowo piłka trafiła pod nogi Gytkjaera, który w takich sytuacjach pokazuje prawdziwy instynkt snajperski. Widać, że Christian wrócił podbudowany ze zgrupowania reprezentacji Danii.

Drugą połowę zaczęliśmy trochę gorzej, nie mogliśmy utrzymać się przy piłce. Z kolei z posiadania piłki po stronie Korony nie wynikało dużo. Kiedy my odbieraliśmy futbolówkę brakowało nam jakości, by wykończyć to lepiej. Brakowało nam koncentracji, nie wykorzystywaliśmy swoich szans. Zmiany Macieja Makuszewskiego i Dioniego miały utrzymać nas dłużej przy piłce. Widać, że mój zespół lubi emocje i mecze do końca. Mnie to cieszy, że walczymy do końca i w trudnych momentach wygrywamy. Ta drużyna rośnie. Powoli, ale rośnie.

Gino Lettieri (trener Korony Kielce):Jesteśmy troszeczkę rozczarowani. Przegapiliśmy sytuacje, po których straciliśmy dwie bramki. Sądzimy też, że w pierwszej połowie mieliśmy okazje, których nie wykorzystaliśmy. Taktycznie dobrze to wyglądało, bo Lech nie wiedział jak się zachowywać, kiedy my mieliśmy piłkę. Wygrała drużyna, która na poszczególnych pozycjach ma lepszą jakość. Przy drugiej bramce nasz obrońca patrzył tylko na piłkę, a Christian Gytkjaer jest mądry, wszedł w kontakt i uderzył futbolówkę. Nasz bramkarz nie miał już wtedy nic do powiedzenia.

Lech Poznań wygrał z Koroną Kielce 2:1. Mecz przy Bułgarskiej oglądało około 10 tys. fanów. Jeśli byłeś wśród nich, to może załapałeś się do naszej galerii. Kliknij i sprawdź! Zobacz kolejne zdjęcie --->

Lech Poznań - Korona Kielce 2:1. Zobacz zdjęcia kibiców Kole...