sportowy24
    Lech Poznań: Ivan Djurdjević wpadł w pułapkę. Czy z niej...

Lech Poznań: Ivan Djurdjević wpadł w pułapkę. Czy z niej wyjdzie?

Zdjęcie autora materiału

Ivan Djurdjević eksperymentuje coraz bardziej, ale nie ma to przełożenia na wyniki Lecha Poznań. Są one fatalne ©Paweł F. Matysiak

- Jesteśmy w trudnej sytuacji. Nasz problem tkwi w głowach. Jesteśmy profesjonalistami i musimy podnieść się z tego niełatwego momentu. Musimy to razem pchać, być mocni i szukać rozwiązań wewnątrz drużyny - mówił po porażce 0:1 w Gdyni trener Lecha Poznań Ivan Djurdjević. Takie słowa szkoleniowców Kolejorza słyszymy już od lat. Zwykle kończyło się to w Kolejorzu zmianą trenera. Czy spotka też "Djukę"? Obecny szkoleniowiec wpadł w pułapkę. Eksperymentuje, zmienia taktykę, skład, ale efekt jest taki, że poznańska drużyna przegrywa z coraz gorszymi zespołami.

Jesienią 2011 roku Lech nie potrafił wygrać ligowego meczu od połowy października aż do początku grudnia, ale także nie umiał strzelić gola przez 489 minut. Bakero powinien stracić pracę, ale zwolniono go dopiero na początku wiosny.

W 2013 roku we wrześniu po przegranych dwóch meczach, po przerwie na kadrę, lechici wpadli do grupy spadkowej.

W 2014 roku Kolejorz z kolei głupio tracił gole głupie gole w końcówkach meczów i też wyładował w środku tabeli. Na dodatek skompromitował się w pucharach. Pracę stracił Mariusz Rumak.

Sprawdź: ŁKS - Lech Poznań. Transmisja na żywo w TV i internecie. Gdzie oglądać mecz live online 1. rundy Pucharu Polski?

Po zdobyciu mistrzostwa Polski w 2015 roku w październiku, Lech znalazł się na dnie tabeli, mając po 12 kolejkach tylko sześć punktów. Pracę stracił Maciej Skorża. Kolejorza z kryzysu wyprowadził Jan Urban, ale rok później także on został zwolniony, bo poznaniacy ponieśli trzy porażki w czterech meczach.

W poprzednim sezonie nikt nie wiedział co dzieje się z Lechem Nenada Bjelicy. Po wygranej 3:0 z Legią przez kolejne dwa miesiące Kolejorz notuje serię pięciu meczów bez wygranej. Spada z pozycji lidera na szóste miejsce. Nie potrafi wygrać przez prawie dwa miesiące. Na wyjazdowe zwycięstwo czekał jeszcze dłużej, bo przez siedem miesięcy. Bjelicę oszczędzono, ale okazało się, że nie było to dobre rozwiązanie, bo Kolejorz kompletnie zawalił fazę mistrzowską.

Obojętnie kto prowadził Lecha, czy to trener z sukcesami w ekstraklasie jak Skorża czy Urban, czy trener zagraniczny jak Bjelica mający na dodatek doświadczenie w Lidze Mistrzów, czy szkoleniowiec na dorobku Mariusz Rumak i jak teraz Ivan Djurdjević, zawsze mówiło się głównie o blokadzie psychicznej, słabej mentalności, nieumiejętnego radzenia sobie z presją.