Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:1. Oceniamy piłkarzy Kolejorza. Kto był najlepszy?

Karol Maćkowiak
Pierwszą bramkę dla Lecha w tym meczu zdobył Christian Gytkjaer.
Pierwszą bramkę dla Lecha w tym meczu zdobył Christian Gytkjaer. Grzegorz Dembiński
W niedzielę piłkarze Kolejorza rozgromili na Bułgarskiej Jagiellonię Białystok 5:1. Którzy zawodnicy Lecha zagrali najlepiej? Zobaczcie nasze oceny wszystkich zawodników.

JASMIN BURIĆ – 7
Choć puścił bramkę, to paradoksalnie, nie miał zbyt wiele pracy, bo poza bramkową akcją, gracze Jagiellonii raczej pudłowali. Pewny na przedpolu.

ROBERT GUMNY – 6
Miał świetną okazję do zdobycia bramki, lecz zamiast lobować bramkarza, posłał piłkę wysoko nad bramką. W pierwszej połowie nie był tak często pod bramką Jagi jak nas przyzwyczaił, bo miał sporo pracy w defensywie. W drugiej części – o wiele bardziej aktywny.

NIKOLA VUJADINOVIĆ – 7
Początki w Lechu miał dosyć trudne, jednak teraz jest coraz pewniejszy. W spotkaniu z Jagiellonią nie przegrał chyba ani jednego pojedynku w powietrzu. Wyprzedzał napastników, był pewny w swoich interwencjach. Tak powinien grać środkowy obrońca.

EMIR DILAVER – 7
Początkowo nie grał może wielkiego meczu, lecz w najważniejszym momencie w ekwilibrystyczny sposób trafił do siatki. Od tej chwili widocznie urósł i dyrygował całą defensywą Kolejorza.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ – 6
Tradycyjnie już często widzieliśmy go pod bramką rywali, tyle że jego zagrania były niedokładne. Na pewno musi popracować nad dośrodkowaniem, by jego wypady ofensywne miały większy sens. Imponuje pracowitością i kondycją.

ŁUKASZ TRAŁKA – 7
Pierwszą połowę przespał, natomiast w drugiej części zobaczyliśmy już starego, dobrego Łukasza Trałkę. Wraz z Gajosem rządził w środku pola, lecz nie ustrzegł się też żółtej kartki – to staje się jego tradycją. W końcówce dobił rywala pięknym strzałem głową.

MACIEJ GAJOS – 7
Na tle graczy ze swojego byłego klubu, prezentował się dobrze. Mądrze rozdzielał piłki, starał się przyspieszyć grę drużyny – prawdziwy rozgrywający. Może gdyby częściej decydował się na strzały z dystansu, mógłby pochwalić się lepszymi statystykami.

MIHAI RADUT – 7
Niezły mecz Rumuna – chyba dobre oceny po spotkaniu z Legią go podbudowały. Często brał na siebie ciężar gry, kiwał obrońców Jagiellonii, cały czas absorbował ich uwagę. Oby był to początek dobrej serii Raduta.
RADOSŁAW MAJEWSKI – 7
Ostatnio prezentuje lepszą dyspozycję. Od początku meczu wręcz kipiała z niego energia, szkoda tylko, że nie wszystko mu wychodziło. Czekamy aż wreszcie jego dyspozycja przyniesie Lechowi bramki i asysty.

MARIO SITUM – 8
Nieuznany gol podziałał na niego wyraźnie mobilizująco i wkrótce dograł piłkę wprost na nos Gytkjaerowi. Wreszcie może być w pełni zadowolony ze swojego występu, bo również po przerwie grał dobrze.

CHRISTIAN GYTKJAER – 8
Na niego po prostu można liczyć – strzelił kolejną ważną bramkę, a jeszcze przed przerwą mógł wyprowadzić Lecha na prowadzenie. Wykonał wielką pracę w walce z obrońcami, był waleczny, dobrze czuł się też w grze z pierwszej piłki. W końcówce mógł strzelić drugą bramkę.

REZERWOWI:
RAFAŁ JANICKI (6) – nie popełnił błędu, choć Jagiellonia w drugiej części gry rzadziej atakowała.

DARKO JEVTIĆ (7) – powrót po kontuzji i gol – czego chcieć więcej?

KAMIL JÓŹWIAK (7) – prawdziwe wejście smoka zakończone bramką!