Lech Poznań - Jagiellonia Białystok: Oceniamy lechitów po meczu

LEM
Grzegorz Dembiński
Lech Poznań wygrał w Poznaniu z Jagiellonią Białystok 6:1. Jak oceniliśmy grę piłkarzy Kolejorza? Sprawdź!

Krzysztof Kotorowski 7
Pokazał, że na niego zawsze można liczyć. Po długiej przerwie zaprezentował świetną formę. Rozgrzał się dopiero w 17. minucie przy obronie strzału Popkahadze. Potem ofiarnie rzucił się pod nogi Balaja, a w drugiej połowie wybronił sytuację sam na sam z Plizgą. Przy karnym bez szans.

Mateusz Możdżeń 6
Świetny w ofensywie, miał współudział przy dwóch golach. Niestety nie ustrzegł się błędu w obronie i przepuścił Quintanę, ale Kolejorza uratował słupek. Miał sytuację w 72. minucie, ale jego strzał został zablokowany.

Paulus Arajuuri 6
Pokazał, że jest groźny w pojedynkach w powietrzu. Już w 5. minucie strzelał głową, niestety nad poprzeczką. Tuż po przerwie po rzucie rożnym uderzał głową, ale trafił w słupek. Sprokurował rzut karny, ale sędzia raczej zagwizdał zbyt pochopnie.

Marcin Kamiński 6
Dobry występ, ale z drugiej strony rywale nie zmusili go do większego wysiłku. Podobnie jak Wołąkiewicz udzielał się w akcjach ofensywnych. W 45. minucie po rzucie wolnym strzelał głową, trafił jednak w poprzeczkę

Hubert Wołąkiewicz 6
Na lewej stronie zastąpił kontuzjowanego Douglasa i zaliczył asystę. Dobrze spisywał się zarówno w defensywie jak i w ofensywie przez co pokazał, że jest zawodnikiem uniwersalnym.

Karol Linetty 6
Wyróżnił się dobrym podaniem do Pawłowskiego. Próbował strzelać, niestety niecelnie. Gra coraz odważniej, robi postępy.

Łukasz Trałka 6
W pierwszej połowie grał dobrze, starał się nie dawać ani centymetra wolnego miejsca Quintanie. W drugiej części też środek boiska był pod jego kontrolą. Pozwalał sobie również na efektowne przerzuty.

Gergo Lovrencsics 8
Do przerwy bardzo aktywny na boisku: biegał, walczył, podawał, ale też strzelał. Szkoda, że brakowało celności. Asystował Teodorczykowi przy trzeciej i czwartej bramce. Swoją doskonałą dyspozycję potwierdził golem.

Kasper Hamalainen 7
Od początku bardzo waleczny. Szybko strzelił gola. W drugiej połowie nie grał już tak spektakularnie.

Szymon Pawłowski 7
Dobrze wszedł w mecz i pomagał kolegom. Potem jednak grał jednak trochę samolubnie, ale trzeba przyznać, że efektownie.

Łukasz Teodorczyk 9
Tak skutecznego "Teo" chcielibyśmy oglądać zawsze! Najpierw perfekcyjnie wykorzystał asystę Możdżenia. Drugiego gola strzelił po podaniu Lovrencsicsa. Po przerwie skompletował hattricka.

Daylon Claasen 6
Pokazał efektowną akcję, kiedy przy linii pola bramkowego minął dwóch obrońców. Asystował przy golu Kownackiego.

Dawid Kownacki 8
Wejście smoka! Minuta wystarczyła, by wpisał się na listę strzelców. Pokonał Barana pięknym strzałem z woleja. Chwilę później asystował Lovrencsicsowi.