Lech Poznań: Kontuzja Tomasza Cywki. Piłkarza czeka dłuższa przerwa

Zenon Kubiak
29.07.2018 poznan lg mecz lech poznan  cracovia krakow stadion miejski ulica bulgarska.nz tomasz cywka  glos wielkopolski. fot. lukasz gdak/polska press
29.07.2018 poznan lg mecz lech poznan cracovia krakow stadion miejski ulica bulgarska.nz tomasz cywka glos wielkopolski. fot. lukasz gdak/polska press Lukasz Gdak
Tomasz Cywka był jednym z tych zawodników Kolejorza, który w tym sezonie zawodził najrzadziej. Niestety, jego kontuzja odniesiona w meczu z Miedzią Legnicą okazała się poważna.

W niedzielnym meczu z Miedzią Legnica Tomasz Cywka musiał zejść z boiska już w 23. minucie po starciu z jednym z rywali.

- To była stykowa sytuacja na początku meczu. Byłem pierwszy przy piłce, przed zawodnikiem Miedzi. Zostałem kopnięty, źle stanąłem. Byłem jeszcze prawie 15 minut na boisku po tym zdarzeniu, bo liczyłem że to jest chwilowy uraz i to przejdzie. Niestety, nie poprawiało się. Musiałem zejść - mówił po meczu 30-letni pomocnik Kolejorza.

Jak się okazało, doszło do uszkodzenia jednego z więzadeł pobocznych w kolanie. Jak informuje klubowa strona Lecha, lekarze postanowili, że zastosowane zostanie leczenie zachowawcze. Za niecałe dwa tygodnie pomocnik przejdzie badania kontrolne i po nich zapadnie decyzja, co do dalszego leczenia.

Już jednak wiadomo, że zawodnika czeka przynajmniej kilka tygodni przerwy w grze. Wróci na boisko nie wcześniej niż w listopadzie.

To fatalna wiadomość dla trenera Ivana Djurdjevicia. Cywka był bowiem jednym z tych zawodników, którzy w tym sezonie zawodzili najrzadziej. W tym sezonie piłkarz rozegrał 16 meczów, w których zdobył dwa gole. Nie zagrał zaledwie w jednym spotkaniu.

Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1. Kibice na zdjęciach. Byłeś ...