Lech Poznań - Lechia Gdańsk: Fani gości obrzucali sąsiednią trybunę i boisko racami. Mecz musiano przerwać [ZDJĘCIA]

ZEN

Zobacz galerię (15 zdjęć)
Dużo nie brakowało, a niedzielny mecz Lecha z Lechią na stadionie przy ul. Bułgarskiej nie zostałby dokończony. Po tym, jak kibice Kolejorza ukradli flagi fanom Lechii, ci drudzy zaczęli rzucać racami w sąsiednie sektory i na murawę. Mecz został przerwany na 12 minut.

Lech Poznań rundę wiosenną rozpoczął od efektownego zwycięstwa nad Rakowem Częstochowa 3:0. Niestety, w kolejnym spotkaniu poznaniacy przegrali w Krakowie z Cracovią 1:2.

W niedzielę na Bułgarskiej lechici zmierzyli się ze swoją sąsiadką w tabeli - Lechią Gdańsk. Zresztą obie drużyny przed tą kolejką miały na swoim koncie taką samą liczbę "oczek".

Mecz zapowiadał się też interesująco z przyczyn kibicowskich - fani obu drużyn nie darzą się sympatią, co zapowiadało dodatkowe emocje także na trybunach. Już w pierwszej połowie kibice Kolejorza zaprezentowali w Kotle efektowną oprawę, którą ubarwiły race.

O ile do tej pory wrogość między obu drużynami ograniczała się do obraźliwych przyśpiewek, o tyle w drugiej połowie omal nie doszło do zamieszek. Najpierw kibice Kolejorza ukradli flagi fanom gości. To rozwścieczyło kibiców Lechii, którzy odpalili race i zaczęli nimi rzucać w kierunku sąsiednich sektorów na IV trybunie zajmowanych przez fanów Lecha. Kilka rac poleciało także na murawę.

W tej sytuacji sędzia przerwał spotkanie i nakazał piłkarzom obu drużyn udać się do szatni. Sytuacja przypominała tę z niesławnego meczu Lecha z Legią z końcówki sezonu 2018/2019, kiedy to musiała interweniować policja, a mecz zakończył się walkowerem.

Na szczęście tym razem sytuację udało się opanować i po 12 minutach mecz został wznowiony i zakończył się zwycięstwem Lecha 2:0.

Po zakończeniu spotkania poznańska policja zdecydowała się wylegitymować po kolei wszystkich kibiców Lechii, którzy w niedzielę zajmowali sektor gości. Zapewne ma to związek z czynnościami mającymi na celu wyłapanie wszystkich osób, które rzucały racami.