Lech Poznań - Lechia Gdańsk: Oceniamy lechitów po meczu

Pawłowski był od początku bardzo aktywny - w 31 minucie po indywidualnej akcji strzelił ładną bramkę, Grzegorz Dembiński
Lech Poznań wygrał w Poznaniu z Lechią Gdańsk 2:1. Jak oceniliśmy grę piłkarzy Kolejorza? Sprawdź!

Zobacz zdjęcia z meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk:
Lech Lechia

Relacja z meczu:
Kolejorz awansuje na drugie miejsce w tabeli

Gostomski 6
W pierwszej połowie do wysiłku zmuszał go tylko Kamiński podając kilkakrotnie piłkę. Na początku drugiej odsłony obronił groźny strzał Sadaeva.

Wołąkiewicz 5
Bardzo poprawny mecz kapitana. Oprócz strzału Lechii z dystansu, nie dopuścił do innych groźnych sytuacji pod bramka Gostomskiego.

Kamiński 5
Swoje zadania w pierwszej części wykonywał poprawnie, jednak nie popisał się niczym szczególnym. W drugiej połowie grał równie dobrze w obronie starał się też wyprowadzać akcje ofensywne. Grał na wyprzedzenie, przewidywał zagrania przeciwnika. Nie ustrzegł się błędu w doliczonym czasie gry.

Możdżeń 5
W pierwszej połowie kilka jego podań było na zapalenie płuc, ale widząc, że Lechia się cofnęła, pomagał Lovrencsicsowi na prawym skrzydle. W drugiej części spotkania niczym się nie wyróżniał, ale też nie zawiódł.

Douglas 6
W obronie nie do przejścia, w ataku bardzo pożyteczny. Można powiedzieć, że grał od linii do linii. W 56 minucie otrzymał bezsensowną żółtą kartkę.

Linetty 7
Grał dzisiaj futbol na tak! Bardzo szybko, bo już w 6 minucie został ukarany żółtą kartką. Nie wpłynęło to jednak na jego aktywność na boisku. Gdyby koledzy mieli lepiej ustawione celowniki, już w pierwszej połowie miałby dwie asysty. W 71 minucie zmieniony przez Claasena.

Trałka 5
Tradycyjnie mało widoczny. Pochwalić go można za grę w defensywie. Dobrze uzupełniał się z Linettym. Wspólnie opanowali środek boiska.

Pawłowski 7
Od początku bardzo aktywny. W 31 minucie po indywidualnej akcji strzelił ładną bramkę.

Hamalainen 6
Miał bardzo dobrą sytuację po podaniu Linettego do strzelenia gola, niestety ją zmarnował

Lovrencsics 6
W pierwszej połowie aktywny, ale na początku meczu bardzo niedokładny. Popisał się bombą w 40 minucie, ale Bąk wybronił.

Teodorczyk 6
W 27 minucie otrzymał doskonałe podanie od Pawłowskiego, ale zmarnował je strzelając lewą nogą, zamiast prawą. Potem pudłował jeszcze dwa razy - w 34 i 47 minucie. W 60 minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Znowu można powiedzieć - do czterech razy sztuka - co obniża ocenę.