Lech Poznań - Lechia Gdańsk: Oceny zawodników

Karol Maćkowiak
Grzegorz Dembiński
Lech wygrał z Lechią 2:1. Zobaczcie jak oceniliśmy zawodników Kolejorza.

JASMIN BURIĆ – 6
Trudno do jego gry w ostatnich tygodniach mieć uwagi. „Jasiu” od początku sezonu jest pierwszym wyborem trenera Macieja Skorży i odwdzięcza się pewną grą. Rywale do gry w pierwszym składzie muszą jeszcze poczekać na swoją szansę, bo Burić nie popełnia błędów.

TOMASZ KĘDZIORA – 5
Kędziora jeszcze nie jest w takiej dyspozycji, jak przed kontuzją. Inna sprawa, że to jego stroną piłkarze Lechii atakowali najczęściej, więc musiał cały czas być czujny. Czekamy na to, co pokazywał jeszcze jesienią, kiedy był jednym z liderów drużyny.

MARCIN KAMIŃSKI – 6
„Kamyk” zmazał plamę po kiepskim występie z Pogonią, kiedy popełniał juniorskie błędy. Dzisiaj o wiele lepiej rozumiał z Tamasem Kadarem, obaj stoperzy grali bliżej siebie, przez co rywale nie mieli miejsca na prostopadłe podania.

TAMAS KADAR – 6
W meczu z Lechią węgierski stoper pokazał swoje atuty – nie miał kłopotów z wyprzedzeniem przeciwników, potrafił szybko wprowadzić piłkę do drugiej linii. Przy golu wraz z Kamińskim nieco przysnął.

BARRY DOUGLAS – 5
Nie miał swojego dnia. W ofensywie pojawiał się sporadycznie, z kolei w obronie zdarzały mu się wpadki, jak na początku pierwszej połowy, kiedy z łatwością ograł go Wojtkowiak. Oby w środę przeciwko Bazylei spisał się lepiej.

ŁUKASZ TRAŁKA – 6
Ostatnio jest chwalony ze wszystkich stron, a meczem przeciwko Lechii potwierdził, że pozytywne opinie nie są na wyrost. Aż strach pomyśleć, jak wyglądałaby druga linia Kolejorza, gdyby zabrakło w niej kapitana.

DARIUSZ DUDKA – 4

To jednak nie ta klasa, co Karol Linetty. Dudka nie nadążał za akcjami graczy Lechii, często był spóźniony i musiał ratować się faulami. Nie najlepiej się ustawiał i niewiele można powiedzieć pozytywnego o jego grze. Pozostaje mieć nadzieję, że do środy wykuruje się Linetty.
SZYMON PAWŁOWSKI – 5
Koledzy mu ufają, często szukają go podaniami. Tyle, że Pawłowski bywa nieco chaotyczny i gubi piłkę. Może dać Lechowi bardzo wiele, co pokazał poprzedni sezon, ale na gole jeszcze chyba musimy poczekać.

KASPER HAMALAINEN – 6

Nie przygotowywał się z drużyną do sezonu, ostatnio trapiła go też choroba, ale co nieco zadziwiające, spisuje się nieźle i co najważniejsze dla Lecha, strzela gole. Za kilka tygodni powinien być w pełni formy.

DARKO JEVTIĆ – 5
Zmiana w 60 minucie – to bardzo wiele tłumaczy – to był przeciętny występ Szwajcara. Wyglądał, jakby myślami był przy środowym meczu ze swoim byłym klubem. Brakowało mu iskry, niekonwencjonalnych zagrań, z których słynie.

MARCIN ROBAK – 5
Widać postęp w jego grze, koledzy częściej z nim współpracują, bierze udział w akcjach zespołu, miał nawet doskonałą sytuację strzelecką na początku meczu. Druga szansa nadeszła już w 90. Minucie i tej już Robak nie zmarnował. Gol na pewno mu pomoże w zyskaniu pewności siebie.