2 z 7
Wyświetl ten post na Instagramie.            Post...

Lech Poznań: Lechici błysnęli w meczach reprezentacyjnych. Dobra forma Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego. Gol Gytkjaera

Reprezentacja Polski do lat 17 rozpoczęła cykl eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W pierwszej rundzie podopieczni Marcina Dorny trafili na Belgię, Lichtenstein i Macedonię. Naszej młodzieży udało się awansować do Elite Round, czyli drugiej rundzie kwalifikacji, która zadecyduje o awansie na mistrzostwa.

Lechitów z rocznika 2003 w kadrze Marcina Dorny było czterech - bramkarz Krzysztof Bąkowski, boczny obrońca Jerzy Tomal i dowołani pomocnicy Filip Borowski oraz Patryk Gogół.

W pierwszym spotkaniu wygranym z Macedonią (3:2) pełne 90 minut zaliczyli Bąkowski i Tomal, a Gogół pojawił się na boisku w 86. minucie. W drugim meczu przeciwko Liechtensteinowi (11:0) od pierwszej minuty wybiegli Borowski, Bąkowski i Gogół. W tym meczu błysnęli pomocnicy Lecha, którzy zaliczyli po dwie asysty. Na ostatni kluczowy mecz z Belgią w pierwszym składzie wyszedł tylko Tomal i zszedł z boiska w 77. minucie.

Polacy awansowali do drugiej rundy, ale nie będą rozstawieni, z powodu zajęcia drugiego miejsca w grupie (przegrali pierwszą lokatę przez gorszy bilans bramkowy z Belgią).

Zaakceptuj „złote blizny” w swoim życiu. Kintsugi uczy naprawiać garnki... i życie

Bayer zdetronizował Bayern. Zagra w sierpniu na Narodowym? Adam Matysek: Sensacja!