3 z 4
POMOCNICY...

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1. Oceniamy piłkarzy Kolejorza po porażce w polskim klasyku. Kolejny błąd van der Harta

POMOCNICY

KARLO MUHAR 4 (grał do 74. minuty)
Złośliwi powiedzą, że nie zawalił przy pierwszym golu. Nie grał źle, bo zaliczył kluczowe przejęcie w 6. min, ale trener Żuraw zdjął go w drugiej połowie, żeby drużyna miała więcej argumentów w ofensywie.

PEDRO TIBA 6
Kreator gry Lecha. To od niego wychodziło najwięcej zagrożenia ze strony podopiecznych Dariusza Żurawia, ale koledzy nie potrafili tego wykorzystać.

TYMOTEUSZ PUCHACZ 4
Miał świetną okazję do otwarcia wyniku w 12. minucie meczu, ale jej nie wykorzystał. Tymek na tle Legii wyglądał przeciętnie i potwierdziło się, że na razie jest piłkarzem jednowymiarowym. Nie można odmówić mu walki i zaangażowania, ale przy pustych trybunach często wychodzi jakość, która w sobotę była po stronie Legii. W ostatnich minutach mógł zapewnić remis, ale zabrakło zimnej krwi.

DANI RAMIREZ 3 (grał do 60. minuty)
Podobnie jak u Bogdana Butko, dla Daniego Ramireza był to jego najsłabszy do tej pory mecz w Lechu Poznań. Starał się wraz z Tibą klasycznie rozmontować defensywę gości, ale ta w sobotę była bardzo dobrze dysponowana.

KAMIL JÓŹWIAK 5
Kamil starał się i szukał miejsca, ale przestawiony specjalnie na prawą obronę Artur Jędrzejczyk swoim doświadczeniem skutecznie zabezpieczył tę flankę. Jóźwiak do spółki z Kostewyczem nie potrafili znacząco zagrozić wicemistrzom Polski. Dostał żółtą kartkę i nie zagra w meczu z Zagłębiem Lubin.