3 z 4
ADRIEL BA LOUA (GRAŁ DO 70. MINUTY)	 6...

Lech Poznań miał po przerwie meczu z Jagiellonią Białystok (3:0) powody do hucznego świętowania jubileuszu. Oceniamy piłkarzy Macieja Skorży

POMOCNICY

ADRIEL BA LOUA (GRAŁ DO 70. MINUTY) 6
Pierwszy kwadrans Iworyjczyk miał dobry, bo pokazywał się do gry i szukał kombinacyjnych zagrań. Z czasem jednak jego zapał się wyczerpywał, podobnie zresztą jak we wcześniejszych meczach. Po meczu z Wisłą Kraków miał być przełom, a znów pojawiły się znaki zapytania.

NIKA KWEKWESIKIRI 5
Gruzin zdecydowanie grał za głęboko, a przecież pojawił się w wyjściowej jedenastce Lecha po to, żeby gra nabrała kolorytu i pierwiastka nieobliczalności. W pierwszej połowie zaliczył też stratę przed polem karnym, która mogła zakończyć się bramką dla gości.

JESPER KARLSTROEM (GRAŁ do 76. MINUTY) 7
Powołanie do szwedzkiej kadry na arcyważny mecz z Czechami wyraźnie go uskrzydliło. Nie unikał gry do przodu i świetnie sobie radził z zadaniami w defensywie. Szkoda tylko, że znów brakowało mu mocy przy uderzeniach zza pola karnego. Piękna asysta przy golu Ishaka.

JAKUB KAMIŃSKI (GRAŁ DO 76.MINUTY) 6
Zmieniał strony boiska, dużo biegał i chętnie dzielił się piłką. Od niego jednak oczekujemy więcej, czyli stworzenia liczebnej przewagi poprzez wygranie indywidualnego pojedynku. Wszystkie niedostatki przykrył piękną asystą (siódmą w sezonie) przy bramce Joao Amarala.