Lech Poznań: Mija 14 lat od meczu na Bułgarskiej, który musiano przerwać, bo umierał papież [WIDEO]

ZEN
Był to jeden z najsmutniejszych momentów w historii stadionu przy ul. Bułgarskiej, chociaż nie miał nic wspólnego z piłką nożną. screen/YouTube.com
Kto 1 kwietnia 2005 r. był na meczu Lecha z Pogonią Szczecin, nie zapomni tamtych chwil do końca życia. Mecz przerwano, gdy nadeszła informacja o tym, że zmarł papież Jan Paweł II.

To był zwykły mecz ligowy. Pod koniec pierwszej połowy dało się jednak odczuć, że coś jest nie tak – kibice zaczęli skandować „Przerwij mecz!" Wreszcie na boisko wbiegł jednak jeden z kibiców, który coś powiedział sędziemu prowadzącemu spotkanie. Po chwili spiker poprosił wszystkich o powstanie. Pojawiła się bowiem informacja, której spodziewano się w każdej chwili – w Watykanie zmarł papież Jan Paweł II.

Sędziujący spotkanie Krzysztof Zdunek nie wiedział, co robić. Nikt bowiem oficjalnie nie potwierdzał tej informacji, a to były czasy, gdy najnowszych informacji nie można było sprawdzić choćby w telefonie komórkowym. Pod wpływem okrzyków kibiców oraz po konsultacjach ze swoimi asystentami, delegatem PZPN i trenerami obu zespołów podjął jednak decyzję o przerwaniu meczu.

Piłkarze obu zespołów zebrali się na środku boiska, stając w okręgu, a kibice zaintonowali Mazurka Dąbrowskiego. Wielu miało łzy w oczach, a obecni w sektorze gości fani Pogoni odpalili race.

Ostatecznie informacja okazała się nieprawdziwa – Jan Paweł II zmarł dopiero następnego dnia. Kibice, którzy jednak byli 1 kwietnia na stadionie przy Bułgarskiej z pewnością nie zapomną tamtych chwil do końca życia.

Zobaczcie fragment transmisji tego meczu w Canal+:

Z dziennikarskiego obowiązku przypominamy, że w 39. minucie spotkania, kiedy je przerwano, Pogoń prowadziła 1:0. Mecz dokończono 27 kwietnia i Lechowi udało się doprowadzić do remisu 1:1.

Archiwalne zdjęcia Lecha Poznań. Jakie były najważniejsze wy...

Mówi się, że piłka nożna to męski sport. Nie znaczy to jednak, że nie pasjonują się nim także kobiety. Aby się o tym przekonać, wystarczy choćby spojrzeć na trybuny podczas meczów Lecha Poznań. Dowód zobaczycie także w naszej galerii, gdzie znajdziecie 50 zdjęć pięknych fanek Kolejorza.Zobacz kolejne zdjęcie ----->

Lech Poznań: Dziewczyny też wspierają Kolejorza. Fanki na tr...