Lech Poznań: Mija 21 lat od pamiętnego meczu z Legią, w którym Piotr Reiss strzelił hat-tricka [WIDEO]

ZEN
Mecz był popisem Piotra Reissa, który zdobył wszystkie trzy bramki.
Mecz był popisem Piotra Reissa, który zdobył wszystkie trzy bramki. Archiwum
6 czerwca 1998 r. na stadionie przy Bułgarskiej Lech rozgromił Legię Warszawa 3:0. Wszystkie bramki w tym meczu zdobył Piotr Reiss.

To był jeden z najbardziej pamiętnych pojedynków pomiędzy Kolejorzem i Legią. Spotkanie rozegrano w ramach 33. kolejki Ekstraklasy - Lech nie był jeszcze pewny utrzymania, a drużyna z Warszawy walczyła o miejsce w europejskich pucharach i była faworytem.

Mecz okazał się wielkim popisem Piotra Reissa, który w 27. minucie dał Lechowi prowadzenie. Po jego strzale piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców i przeleciała nad stojącym wówczas w bramce Grzegorzem Szamotulskim.

Sprawdź też:

W 60. minucie "Rejsik" po podaniu Macieja Bykowskiego podwyższył na 2:0, a dziewięć minut później skompletował hat-tricka. Wynik 3:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Zobacz skrót tamtego meczu:

W Poznaniu zapanowała euforia, a Piotr Reiss za swój wyczyn otrzymał nawet nagrodę od "Głosu Wielkopolskiego" - tysiąc dolarów. Za to w Warszawie piłkarze Legii omal nie zostali zlinczowani przez własnych kibiców, którzy oskarżyli ich o sprzedanie meczu Kolejorzowi. Na dowód później wiele osób wskazywało transfer Macieja Murawskiego, który po tamtym sezonie przeszedł z Lecha do Legii, co miało stanowić zapłatę za tamto spotkanie.

Lech Poznań – Legia Warszawa 3:0 (1:0)

Bramki: 27., 60. i 69. Reiss.

Żółte kartki: Zieliński, Karwan.
Sędziował: Tomasz Mikulski.

Widzów: 12 000.

Lech: Kokoszanek – Głowacki, Bosacki, Augustyniak, Murawski – Zawadzki (57. Urbaniak), Scherfchen (57. Kryger), Żurawski (80. Piskuła), Matlak – Reiss, Bykowski.

Legia: Szamotulski – Wojnecki, Zieliński, Kozioł (55. Mosór) – Karwan, Czykier (74. Jarzębowski), Magiera, Czereszewski, Bednarz – Sawicki (54. Kacprzak), Mięciel.

Lech Poznań świętuje 96. urodziny.

Lech Poznań świętuje 96-lecie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Skandaliczna decyzja sędziego podczas meczu Kotwicy Kołobrzeg z rezerwami Lecha Poznań - zobacz wideo:

źródło: Press Association