Lech Poznań: Młodzież grała w reprezentacjach

Karol Mackowiak
15.03.2017 poznan aw lech lech 2 ii rezerwy sparing. glos wielkopolski. fot. adrian wykrota/polska press Adrian Wykrota
Pięciu zawodników Akademii Lecha Poznań wystąpiło we wtorek w reprezentacji Polski do lat 17 w meczu przeciwko Francji (1:0). Dokładnie tylu samu lechitów zobaczyliśmy w meczu kadry narodowej do lat 18 w meczu z Norwegią (1:3).

Od początku meczu z Francją (U-17) zobaczyliśmy na boisku trzech obrońców Lecha: Karola Smajdora, Wiktora Pleśnierowicza (kapitan) oraz Oskara Nowaka. Mecz towarzyski z Francją ułożył się po myśli Polaków, którzy po 30 minutach objęli prowadzenie po trafieniu Bartosza Bidy. Rywale nie zdołali wyrównać i to Polacy mogli cieszyć się z wygranej.

Smajdor i Pleśnierowicz przebywali na murawie od pierwszej do ostatniej minuty, natomiast po niemal godzinie gry opuścił ją Nowak. Na boisku z ławki rezerwowych w trakcie spotkania pojawiło się dwóch kolejnych graczy na co dzień występujących w ekipie juniorów starszych Lecha Poznań. Trener Zalewski zdecydował się wpuścić dwóch pomocników: Szymona Czyża oraz Jakuba Białczyka - odpowiednio w przerwie oraz 56. min meczu.

Lechitów zobaczyliśmy też w meczu reprezentacji Polski do lat 18 z Norwegią (1:3).
Od pierwszej minuty w barwach Polaków zobaczyliśmy obrońcę ekipy rezerw Kolejorza, Marcina Grabowskiego (opuścił boisko na nieco ponad 20 minut przed końcem). W drugiej części pojawili się placu gry inni lechici: bramkarz Bartosz Mrozek, pomocnicy Michał Skóraś oraz Tymoteusz Klupś. Z kolei Szymon Zalewski zagrał od 67. minucie gry.

Zarząd Lecha Poznań spełnił wszystkie transferowe życzenia Nenada Bjelicy. Przy Bułgarskiej pojawiło się pięciu nowych zawodników. Dwóch obrońców, pomocnik oraz dwóch napastników. Lecz żaden z nowych zawodników nie pojawił się w wyjściowej jedenastce w pierwszym meczu wiosennej części rozgrywek w Gdyni. Czy zatem Kolejorz przed decydującą fazą walki o tytuł się wzmocnił czy tylko uzupełnił skład?Przejdź do kolejnego zdjęcia ------>

Lech Poznań: Nowi piłkarze Kolejorza to wzmocnienia czy niew...