Lech Poznań może się cieszyć ze swojego wychowanka na wypożyczeniu. Filip Szymczak z kolejnym golem dla GKS Katowice w Fortuna 1. Lidze

Dawid Dobrasz
Filip Szymczak w pięciu meczach na poziomie Fortuna 1. Ligi strzelił już dwa gole. Karina Trojok
Filip Szymczak obecny sezon spędza na wypożyczeniu w Fortuna 1. Lidze. Radzi tam sobie bardzo dobrze, bo w swoim piątym meczu dla GKS Katowice zdobył swoją drugą bramkę. W niedzielę jego gol zdecydowanie pomógł beniaminkowi zaplecza ekstraklasy w odwróceniu wyniku spotkania z 0:2 do 3:2.

GKS Katowice w ramach 5. kolejki Fortuna 1. Ligi mierzył się u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Goście do przerwy prowadzili 2:0 i niewiele wskazywało na to, że w drugiej połowie żółto -zielono-czarni wrócą do gry. Sygnał do odrabiania strat dał w 53. minucie Arkadiusz Woźniak. W 62. minucie był już remis. Asystował w tej akcji wspomniany Woźniak, ale całą akcję wypracował Filip Szymczak. Wychowanek Lecha wywalczył piłkę, zagrał do Woźniaka, a ten odwdzięczył mu się świetnym podaniem, które 19-letni napastnik wykończył słabsza, lewą nogą, tuż przy prawym słupku bramkarza Zagłębia Sosnowiec.

Urodzony w 2002 roku poznaniak ten sezon spędza w Fortuna 1. Lidze, gdzie jest wypożyczony do GKS Katowice. Lech ma możliwość ściągnąć do siebie Szymczaka szybciej - w przerwie między rundami. Do tej pory napastnik zagrał w pięciu meczach katowiczan (łącznie 373 minuty). W każdym z nich wychodził w pierwszym składzie i na swoim koncie ma dwa strzelone gole. Filip Szymczak ma kontrakt z Lechem Poznań ważny do końca czerwca 2025. Wcześniej do GKS Katowice byli wypożyczeni m.in. Kamil Jóźwiak czy Tymoteusz Puchacz.

Grzegorz Wojtkowiak: Życzyłbym sobie, aby w przyszłości zostać pierwszym trenerem Lecha Poznań

od 16 lat
Lech Poznań przyzwyczaił się już do fotela lidera ekstraklasy i nie zamierza go opuszczać. W meczu z Lechią Gdańsk przy Bułgarskiej lechici wygrali 2:0 i był to najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać w Poznaniu gdańszczan. Piłkarze Kolejorza zagrali błyskotliwie i z polotem, nie dopuścili rywala do oddania celnego strzału. W drugiej połowie zabrakło im trochę skuteczności, ale dwa piękne gole zrekompensowały wszystkie niedostatki w grze Kolejorza. Hasło "idziemy na majstra" przestaje być już kiepskim żartem.Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Lechią Gdańsk ---->Wokół Bułgarskiej po meczu z Lechią Gdańsk:

Lecha Poznań błysnął w meczu z Lechią Gdańsk (2:0). Oceniamy...

Robert Lewandowski kończy 33 lat 21 sierpnia 2021roku. Snajper reprezentacji Polski i Bayernu Monachium strzelił podczas swojego dwuletniego pobytu w Lechu Poznań 41 goli i zdobył z Kolejorzem wszystkie możliwe trofea: mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski. Zobaczcie pięć najlepszych bramek "Lewego" w Lechu i najlepszego jego momenty. A jaka według was była najważniejsza bramka RL9 w niebiesko-białych barwach?

Robert Lewandowski kończy 33 lata. Zobacz najlepsze bramki "...