Lech Poznań: Nenad Bjelica zaczął od zwycięstwa

Lech Poznań: Nenad Bjelica zaczął od zwycięstwa Adrian Wykrota
Kolejorz wygrał 2:1 (0:1) w Wągrowcu spotkanie kontrolne z Olimpią Grudziądz. Pierwszy meczem pod wodzą nowego trenera Nenada Bjelicy był więc udany dla poznaniaków.

Bardzo udany debiut w Lechu Poznań zaliczył też Paweł Tomczyk. Ten 18-letni napastnik zapewnił zwycięstwo Kolejorzowi, w 80 minucie strzelając pięknego gola z woleja. Nie była to jedyna okazja bramkowa młodego snajpera, który dopiero od dwóch tygodni trenuje z pierwszą drużyną. Tomczyk chwilę po zdobyciu bramki, huknął w słupek.

W pierwszej połowie Lech takich szans nie miał. Olimpia grała zdecydowanie lepiej i już na początku miała dwie bardzo dobre okazje do strzelenia gola. Najpierw na bramkę poznaniaków uderzał Damian Warchoł, a po chwili po rzucie rożnym próbował Damian Ciechanowski.

W końcu drużyna z Grudziądza dopięła swego. Po fatalnym błędzie dwóch stoperów Kolejorza Lasse Nielsena i Macieja Wilusza, którzy podawali między sobą piłkę we własnym polu karnym futbolówka trafiła do Warchoł, który nie dał szans Putnocky'emu i z bliska strzelił nie do obrony.

Lech do przerwy grał słabo. Wyróżniał się tylko młody Kolumbijczyk Victor Gutierrez. Obraz gry zmienił się ddopiero po zmianie stron, kiedy na boisko weszli Szymon Pawłowski i Darko Jevtic. Szwajcar był autorem wyrównujacego gola. Świetnie wykorzystał złe ustawienie bramkarza Olimpii i strzelił z rzutu wolnego bezpośrednio do siatki.

Po zdobyciu bramki Kolejorz zdecydowanie przyspieszył i strzelił po bardzo ładnej akcji drugiego gola. Paweł Tomczyk udowodnił, że warto na niego stawiać i może być alternatywą dla kontuzjowanych Nicki Bille Nielsena oraz Dawida Kownackiego.

Lech Poznań - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:1)

Bramki: Jevtić (52.), Tomczyk (80.) - Warchoł (10.)
Kartki: Ciechanowski, Kaczmarek, Bielawski

Lech Poznań: Matus Putnocky (64. Miłosz Mleczko) - Maciej Wilusz, Lasse Nielsen (67. Mateusz Magdziak), Dariusz Dudka, Marcin Wasielewski - Łukasz Trałka (46. Aziz Tetteh), Maciej Gajos (67. Maciej Spychała) - Kamil Jóźwiak (46. Szymon Pawłowski), Maciej Makuszewski, Victor Gutierrez (46. Darko Jevtić) - Marcin Robak (67. Paweł Tomczyk)

Olimpia Grudziądz: Patryk Królczyk - Damian Ciechanowski, Matić Zitko, Lukas Klemenz, Radosław Jasiński - Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Smoliński, Adam Banasiak, Damian Michalik, Marcin Kaczmarek - Damian Warchoł