Lech Poznań nie dokończył sparingu

JAC
Siergiej Kriwiec zagrał pierwszy sparing.
Piłkarze poznańskiego Lecha rozegrali we wtorek ostatni sparing podczas bawarskiego zgrupowania. Kolejorz przegrał z turecką drużyną Sivasspor 0:1 (0:1), a spotkanie zakończyło się po 87 minutach, kiedy gracze trenera Jose Mari Bakero zeszli z boiska.

W ten sposób zaprotestowali przeciwko decyzji arbitra, który wcześniej pokazał drugą żółta kartkę Manuelowi Arboledzie i ten musiał opuścić boisko.

Jedynego gola w tym meczu zdobył głową stoper rywali Hayrettin Yerlikaya. Lechici mieli w tym pojedynku kilka sytuacji podbramkowych, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Poznaniacy rozpoczęli to spotkanie w dobrym stylu, jednak po utracie bramki spuścili wyraźnie z tonu. Po przerwie na boisku, po raz pierwszy podczas obecnych przygotowań, pojawił się Siergiej Kriwiec.

Lechici wracają do Poznania w środę przed południem. Ostatni sparing przed ligą rozegrają w sobotę 23 lipca w Grodzisku Wielkopolskim z cypryjskim AEL Limassol.

Lech Poznań - Sivasspor 0:1 (0:1)
bramka: Hayrettin Yerlikaya (21).
Lech: Burić - Wojtkowiak, Djurdjević (46. Wołąkiewicz), Arboleda, Luis Henríquez (68. Kamiński) - Tonew (46. Możdżeń), Golla (46. Murawski), Injać (78. Ślusarski), Stilić (68. Kiełb), Wilk (68. Kriwiec) - Rudņev.