Lech Poznań: Oceny zawodników po meczu Lech - Piast

Karol Maćkowiak
Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań po meczu z Piastem Gliwice, w którym przegrali 0:1. Marzena Bugała-Azarko

Matus Putnocky 4
W pierwszej połowie wybronił kilka groźnych strzałów, ale i tak na jego ostateczną ocenę wpływa fakt, że zupełnie nie dogadał się z Janickim i jest współwinnym straty gola. Nie wiemy, o czym myślał, gdy wychodził z bramki, ale był to jego jedyny błąd i od razu skończył się tragicznie dla Lecha.

Marcin Wasielewski 5
Zagrał bardzo ambitnie, pracował zarówno w defensywie, jak i starał się być aktywny pod bramką rywali. Miał znakomitą sytuację do tego, by zaskoczyć bramkarza Piasta, ale po przyjęciu piłki zbyt długo się zastanawiał, przez co stracił okazję do zdobycia bramki. W dobrym stylu żegna się z Kolejorzem.

Rafał Janicki 3
Trudno stwierdzić, co chciał zrobić przy nieporozumieniu z Putnockim... Był bliski tego, by zrehabilitować się, strzelając bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz Szmatuła w świetnym stylu wybronił jego strzał.

Nikola Vujadinović 4
Tradycyjnie już sprawiał wrażenie elektrycznego, ale z drugiej strony mógł wyrównać. Jego strzał głową zatrzymał się na słupku. Rozgrywanie piłki nie jest jego mocną stroną, co też pokazał ten mecz - niepotrzebnie tak długo przetrzymywał piłkę.

Piotr Tomasik 4
Ani nie błysnął, ani też nie zaliczył spektakularnej wpadki. Zagrał po prostu przeciętny mecz, o którym może szybko zapomnieć. Nieźle wyglądała jego współpraca z Kostewyczem.

Maciej Makuszewski 4
W pierwszej połowie zagrał nieźle. Szarpał, dobrze układała się jego współpraca z Wasielewskim. Po przerwie nie był już tak aktywny. Sam o sobie mówił, że miniony sezon był jego najgorszym w karierze. Trudno się z tym nie zgodzić.

Mateusz Skrzypczak 5
Jak na piłkarza o tak małym doświadczeniu, nie ma się czego wstydzić. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie miał szansę zbierać kolejne minuty.

Maciej Gajos 4
Zapamiętamy go chyba tylko z groźnego strzału w pierwszej połowie. Poza tym raczej bezbarwny występ, szczególnie w drugiej części gry, kiedy oddał środek pola rywalom, przez co ci kontrolowali przebieg meczu do samego końca.

Wołodymyr Kostewycz 5
Zagrał na nieco nietypowej dla niego pozycji lewego skrzydłowego, lecz spisał się nieźle. Miał kilka dobrych wejść pod bramkę przeciwnika, a jeden z jego strzałów mógł nawet zakończyć się bramką.

Darko Jevtić 5
W pierwszej połowie wykazywał wiele ochoty do gry, próbował rozgrywać, nieźle dośrodkowywał też ze stałych fragmentów gry. Końcówka sezonu w wykonaniu tego piłkarza jest przyzwoita, szkoda że przebudził się tak późno.

Krzysztof Kołodziej 4
Zbyt rzadko widzieliśmy go w grze. Schowany za obrońcami, nie pokazywał się na pozycjach, sprawiał wrażenie nieco przestraszonego. Jeśli chce zadomowić się w ekstraklasie, musi grać w sposób bardziej zdecydowany i być skoncentrowany. Pytanie, czy w przyszłym sezonie dostanie więcej szans do gry...

Grali także:
Kamil Jóźwiak (5) - wszedł na boisko w momencie, kiedy zespół przegrywał i w pojedynkę nie mógł zmienić wyniku meczu.
Tymoteusz Klupś (4) - nie miał praktycznie kontaktu z piłką...

Lech Poznań: Kto zyska, a kto straci na odejściu z Kolejorza...