MKTG SR - pasek na kartach artykułów
6 z 6
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze. Po ostatnim zdjęciu przejdziesz na i.pl.
Przejdź na i.pl
Przesuń w prawo aby przejść na i.pl
Spotkanie w Poznaniu pomiędzy Lechem a Lechią było jednym z...

Lech Poznań: Pięć najważniejszych goli Kolejorza w sezonie 2019/20 PKO Ekstraklasy. Zobacz wideo!

1. Dusan Kuciak/Jakub Moder - Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0

Spotkanie w Poznaniu pomiędzy Lechem a Lechią było jednym z najbardziej dramatycznych meczów Kolejorza w tym sezonie. Mimo porażki w pierwszym starciu 1:2, to Lech był faworytem meczu w ramach 23. kolejki PKO Ekstraklasy.

Kolejorz w pierwszej połowie przeważał, ale swojej przewagi nie zdołał potwierdzić golem. Po przerwie było podobnie, ale w 63. minucie mecz został przerwany na prawie 15 minut z powodu sytuacji na trybunach. Ta przerwa pomogła Lechowi i Dariusz Żuraw postanowił wprowadzić Jakuba Modera, a wcześniej wszedł jeszcze Filip Marchwiński.

Dusan Kuciak bronił jak w transie, ale super rezerwowy Lecha z początku 2020 roku pokazał to, z czego słynie, czyli strzałów z dystansu. W 83. minucie piłka po odbiciu od słupka trafiła jeszcze w plecy bramkarza Lechii i wpadła do siatki. Lechię dobił jeszcze Marchwiński i trzy punkty zostały w Poznaniu.

Lech w tym meczu oddał aż 42 strzały na bramkę Lechii, z czego 14 było celnych.

Kwiaty doniczkowe żółkną, ich liście mają plamy? Uważaj na oparzenia słoneczne!