Prezes Lecha Poznań Karol Klimczak kilka razy podkreślał ostatnio, że ma bardzo świadomych zawodników, którzy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, w jakiej znalazł się klub i wiedzą, że będzie to wymagało wyrzeczeń wszystkich pracowników Kolejorza.
Tak jak inne kluby Lech w tej chwili nie ma żadnych przychodów, ale w porównaniu do ekstraklasowej konkurencji ma bardzo wysokie koszty stałe, w których utrzymanie pierwszego zespołu to ponad 50 proc. wszystkich kosztów. Jeśli chce przeżyć, musi je znacznie ograniczyć. Straty już tylko w tym sezonie poznański klub szacuje bowiem na 10-25 mln złotych w zależności od tego, kiedy i czy w ogóle w tym sezonie ekstraklasa wróci do gry
Czytaj też: Lech Poznań: Kolejorz może przetrwać najgorsze czasy dzięki swoim wychowankom
Nieoficjalnie wiemy, że rada drużyny z kapitanem Thomasem Rogne solidarnie zgodziła się na obniżkę.
- Ten tryb pozwoli uratować kluby. Bo lepiej dostać 50 procent niż nic. Ta uchwała ekstraklasy powstała, by płacić 50 procent, podkreślam, żeby płacić. Lepiej mieć coś, niż na gruzie klubu szukać rozwiązań polegających na tym, że zawodnicy będą domagać się pieniędzy od bankruta. To jest działanie w interesie piłkarzy i żeby pomóc klubom, po to, by dochody otrzymywać też w przyszłości. To jest moim zdaniem racjonalne podejście do sprawy. Nasze kluby przeżywają te same turbulencje co kluby w innych krajach. Oczywiście ktoś sobie może pomyśleć, że i tak po tym sezonie ucieknie z polskiej ligi, więc będzie domagał się całości wynagrodzeń. Ta sytuacja jednak nie ma miejsca w Lechu - powiedział Karol Klimczak.
ROZWIĄŻ QUIZ PIŁKARSKI:
Zapytany w programie WTK o sprawy finansowe, napastnik Paweł Tomczyk tak skomentował tę kwestię: - Poprzednią wypłatę dostałem w całości. Lech Poznań, mogę mówić o sobie, sumiennie wywiązuje się z zobowiązań kontraktowych. Nie chcę teraz rozmawiać o pieniądzach. Wiadomo, że jest ciężko, klub jest w trudnej sytuacji. Będą na pewno jakieś ustalenia. Myślę, że dojdziemy do takiego porozumienia, że wszyscy pracownicy klubu będą zadowoleni - stwierdził lechita, co potwierdza, że piłkarze Kolejorza pójdą na rękę klubowi.
To zrobili też piłkarze Warty Poznań, którzy w poniedziałek zrzekli się 50 procent pensji.
Zobacz też:
Lech Poznań: Pięć najważniejszych goli Kolejorza w sezonie 2...
Lech Poznań: 11 zagranicznych piłkarzy Kolejorza z ponad se...
Koronawirus w sporcie i piłce. Znani sportowcy, piłkarze zar...
Zobacz najnowszy odcinek naszej serii "Ćwicz w domu":
Sprawdź też:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?