Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piotr "Gatuno" Kurek - trener personalny piłkarzy Lecha Poznań prowadzi darmowe treningi online

Dawid Dobrasz
Dawid Dobrasz
Piotr Kurek (drugi od prawej w górnym rzędzie) ze swoimi podopiecznymi. Na zdjęciu są m.in. Tomasz Kędziora, Tymoteusz Klupś, Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz.
Piotr Kurek (drugi od prawej w górnym rzędzie) ze swoimi podopiecznymi. Na zdjęciu są m.in. Tomasz Kędziora, Tymoteusz Klupś, Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz. Piotr „Gatuno” Kurek/Instagram: gatuno_be_strong
Na co dzień pracuje w Centrum Osteopatii, a w Fabryce Formy jest trenerem przygotowania motorycznego. Od dwudziestu lat jest w sporcie i głównie zajmuje się sztukami walki. O kim mowa? O Piotrze "Gatuno" Kurku, który jest trenerem personalnym m.in. Tymoteusza Puchacza, Kamila Jóźwiaka czy Mateusza Skrzypczaka. Trenuje z nimi dodatkowo i pomaga stawać im się lepszymi piłkarzami, a teraz prowadzi dwa razy dziennie treningi live na swoim Instagramie. Możecie do nich dołączyć i trenować wspólnie z Janem Bednarkiem czy Karolem Linettym.

Co ciekawe, Piotr "Gatuno" Kurek nigdy nie grał w piłkę nożną na żadnym poziomie, a trenuje u niego wielu uznanych piłkarzy, którzy go polecają. Z byłych zawodników Lecha w tym gronie są m.in. Łukasz Trałka, Tomasz Kędziora, Karol Linetty czy Jan Bednarek. Z kolei z obecnej kadry Kolejorza "Gatuno" współpracuje z Tymoteuszem Puchaczem, Mateuszem Skrzypczakiem czy Kamilem Jóźwiakiem.

- Myślę, że mam fajne podejście, bo sztuki walki są bardzo ogólnorozwojowe, więc pozwalają mi stosować uniwersalniejsze techniki dla treningu piłkarskiego - odpowiada Piotr Kurek w wywiadzie dla Weszlo.com.

Można zadać pytanie, jak człowiek, który nie miał nic wspólnego z piłką, trenuje tak wielu piłkarzy? We wspomnianym wywiadzie Piotr Kurek tłumaczy, że jako pierwszy z "piłkarskiej rodziny" trafił do niego współwłaściciel Fabryki Futbolu - jednej z największych agencji menadżerskiej w Polsce, czyli Tomasz Magdziarz. Później menadżer przysłał do Piotra m.in. Łukasza Trałkę, którego trener personalny w ogóle nie kojarzył, bo nie interesował się piłką nożną. Były kapitan Kolejorza dzięki tej współpracy zaczął prezentować się zdecydowanie lepiej i potem zaczęli przychodzić kolejni zawodnicy jak Jan Bednarek czy Tomek Kędziora.

Obecnie kolejni młodzi piłkarze nie tylko Lecha, ale i też Warty (np. Aleksander Ławniczak) chcą współpracować z "Gatuno". Gdzie kryje się sukces jego skuteczności? Piotr w odpowiedni sposób przenosi wzorce ze sztuk walki na piłkarską rzeczywistość, poprawiając u zawodnika parametry w wielu aspektach, które odpowiadają u piłkarzy za tak istotne elementy jak równowaga i koordynacja ruchowa. Potem przekłada się to na boisku np. na technikę użytkową. Zresztą od zawsze mówiło się, że Zlatan Ibrahimović przy swoim wzroście jest świetnym akrobatą głównie z tego względu, iż za młodu trenował sztuki walki, które pomogły mu wejść na wybitny poziom koordynacji ruchowej.

Podczas trwającej pandemii koronawirusa Piotr Kurek wyszedł z inicjatywą treningową. Obecnie siłownie czy inne lokalizacje są zamknięte, a polskie władze słusznie zalecają nam przebywanie w domu. Dlatego "Gatuno" dwa razy dziennie prowadzi live'a na swoim Instagramie - o 11.00 i 19.00, w którym prowadzi treningi.

- Puściłem pierwszy live – było 100 osób. To była próba, pojawili się też chłopcy, którzy zwyczajnie z nami trenują, czyli Janek Bednarek i Karol Linetty, zaraz zrobiłem drugi trening, potem trzeci i to tak rośnie – dochodzi pod 20, 30, 40 osób z sesji na sesję. Dodatkowo dostaję po 40 wiadomości dziennie z super reakcjami na to wszystko, bo to fantastyczna integracja. Są sytuacje, że siedmiolatek pisze na czacie ogólnym, że nie daje rady, na co odpisuje mu Bednarek, żeby młody się nie poddawał i dawał dalej. Dla niego kapitalna historia - opowiada Piotr Kurek.

Czytaj też: Lech Poznań: Czy koronawirus zatrzymał Kolejorza? Zespół radził sobie dobrze

Zresztą Karol Linetty założył się z Piotrkiem, że jeśli na jednym live będzie ponad 500 osób, to trener zgoli swoją brodę. Zajęcia prowadzone przez "Gatuno" na swoim Instagramie mają oddawać warunki, jakie mamy do dyspozycji w domu. Dlatego w poniedziałkowy wieczór na sesji treningowej prezentowane były ćwiczenia z dwoma butelkami pod wodzie i skarpetkami.

- Głównie skupiam się na mięśniach posturalnych, ponieważ wszyscy w domach siedzą albo pracują przy laptopach. Dlatego właśnie tak ważne są mięśnie brzucha, odcinek lędźwiowy. Rozciągamy uda, przód, tył, pośladki, wszystko to, co dostaje w momencie, kiedy za dużo siedzimy. Robimy nogi, ćwiczenia na równowagę, na balans, to co możemy zorganizować w domach. Skupiam się też na tym, żeby miało to wartość rehabilitacyjną, bo zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób ma problemy z odcinkiem lędźwiowym, więc staram się wplatać elementy rozciągania, wzmacniania – niech każdy na tym skorzysta, a jeszcze może niech ktoś pozbędzie się towarzyszącego mu bólu - opowiada o swoich zajęciach Piotr Kurek w rozmowie z Weszlo.com.

Wszystkie treningi są wrzucane na YouTube Piotra "Gutano" Kurka i można sobie je odtwarzać. Sami trenujemy i polecamy.

Zobacz też:

Koronawirus sparaliżował rozgrywki w większości lig w Europie. Także w Polsce kibice i eksperci zastanawiają się kiedy zostaną one wznowione. Z wielkim napięciem oczekiwane są wtorkowe decyzje UEFA. Całe środowisko piłkarskie rozważa jednak najróżniejsze scenariusze, zastanawiając się również jak wybrnąć z sezonowych rozstrzygnięć, jeśli nie uda się dokończyć poszczególnych lig. W programie "Stan Futbolu" z udziałem Bogusława Leśnodorskiego, prawnika i byłego prezesa Legii oraz Marcina Animuckiego, prezesa spółki Ekstraklasa S.A. przedstawiono cztery możliwe rozwiązania.  Zobaczcie, jakie są możliwe scenariusze ----->

Lech Poznań: Jak zakończy się sezon Ekstraklasy w obliczu za...

Koronawirus sparaliżował sport na świecie, a co gorsza, coraz więcej zawodowców okazuje się nosicielami COVID-19. Jednym z nich jest reprezentant Polski, ale także kilku innych znanych sportowców musi zmagać się z infekcją. Zobacz galerię sportowców, którzy zarazili się koronawirusem ---->

Koronawirus w sporcie i piłce. Znani sportowcy, piłkarze zar...

Sympatycy piłkarskich drużyn w Polsce zawsze najbardziej utożsamiają się z rodakami, a przede wszystkim z zawodnikami lokalnymi. Sprawdziliśmy zatem, ilu zawodników Lecha Poznań pochodzi z Wielkopolski i z Poznania. Kojarzycie wszystkie te nazwiska? Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań: Oni mają Kolejorza w sercu. Oto piłkarze Lecha ...

Sprawdź też:

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:
Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski