Lech Poznań po szalonym meczu remisuje z Legią Warszawa w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18 (2:2). Dobre spotkanie w LTC

Jakub Kowalski
Juniorzy starsi Lecha Poznań zagrali dobre spotkanie z Legią Warszawa i mimo gry w osłabieniu przez prawie cały mecz, zdołali wywieźć remis (2:2) z trudnego terenu. Waldemar Wylegalski
Juniorzy starsi Lecha Poznań przystępowali do spotkania z Legią po sześciu porażkach z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18, co sprawiło, że podopieczni trenera Huberta Wędzonki, znaleźli się tuż nad strefą spadkową. Wyjazdowy mecz w Urszulinie, na obiektach Legia Training Center, był okazją do przełamania niechlubnej passy. Po zaciętym spotkaniu, Kolejorz w osłabieniu po czerwonej kartce Patryka Walisia, zdołał wyszarpać cenny punkt w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów. Lechici zremisowali z drużyną Grzegorza Szoki 2:2, a bramki dla niebiesko-białych zdobywali Jakub Antczak i Hubert Szulc.

Młodzi lechici od początku spotkania mieli spore problemy z upilnowaniem jednego z napastników Legii, Wiktora Kamińskiego. To właśnie 17-latek po raz pierwszy groźnie zaatakował bramkę Kolejorza, ale w sytuacji sam na sam, lepiej zachował się golkiper poznańskiej drużyny, Karol Drażdżewski.

Lech jest w ważnym momencie dla siebie. Indywidualnie Kolejorz ma bardzo mocną kadrę

od 16 lat

Zaledwie kilka minut później, gospodarze po raz kolejny poszukali dalekiego podania do swojego snajpera. Patryk Waliś popełnił błąd i nie przeciął tego zagrania, które spokojnie trafiło do Kamińskiego. Stoper Lecha postanowił ratować się faulem, co powstrzymało okazję Legii do ponownego wyjścia jeden na jeden z bramkarzem Kolejorza. Sędzia nie miał wątpliwości, że to przewinienie kwalifikowało się na czerwoną kartkę i po niecałym kwadransie, drużyna Huberta Wędzonki musiała radzić sobie w dziesięciu.

Przewaga zawodnika po stronie Legii nie była dość długo widoczna, podopieczni trenera Wędzonki dobrze się ustawiali i ciężko pracowali na boisku. W 32. minucie błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Drażdżewski. Futbolówka trafiła pod nogi niepilnowanego Igora Strzałka, który rozegrał akcję z jednym z kolegów i po wyjściu na czystą pozycję, uderzył pewnie na bramkę Lecha, dając prowadzenie swojemu zespołowi.

Na odpowiedź Kolejorza czekaliśmy zaledwie kilka minut. Piłkę z prawej strony utrzymał Maksym Czekała, wprowadził do ataku Jędrzeja Strózika, a prawy obrońca zagrał do Jakuba Antczaka, który pewnym uderzeniem dał poznaniakom wyrównanie.

Po zmianie stron, lechici zmienili ustawienie i przystąpili do drugiej połowy w formacji 3-5-2, ale ze względu na brak jednego zawodnika, Norbert Pacławski skazany był na samodzielne pojedynki z defensorami Legii.

Długo trzeba było czekać na pierwszy ofensywny akcent w drugiej części tego spotkania. Dopiero w 65. minucie zza pola karnego uderzył świeżo wprowadzony na boisko, Bartosz Wicenciak, ale piłka po rykoszecie spokojnie znalazła się w rękach bramkarza Lecha.

Kluczowy dla losów całego spotkania był ostatni kwadrans. W 78. minucie świetnym pressingiem wykazał się Kamiński, który sam stworzył sobie idealną sytuację do strzelenia gola i wyprowadził Legię na prowadzenie. Zaledwie po minucie odpowiedział Kolejorz. Dobrą piłkę zagrał Sommerfeld, a pojedynek z obrońcą "Wojskowych" wygrał Hubert Szulc i pewnym uderzeniem błyskawicznie wyrównał. Dla 17-letniego snajpera Lecha, był to debiutancki gol na poziomie Centralnej Ligi Juniorów do lat 18.

Wspomniany już Wiktor Kamiński, to z kolei aktualny lider klasyfikacji strzelców w CLJ. Urodzony w 2004 roku napastnik zdobył już 19 bramek w 20 spotkaniach. Ma też za sobą spotkania w zespole rezerw warszawskiej Legii. Dla porównania, najskuteczniejszym strzelcem w niebiesko-białych barwach jest Adrian Ratajczyk, który strzelił... 6 goli. Warto jednak dodać, iż Ratajczyk zagrał w 12 meczach, a na co dzień jest graczem drugiego zespołu Lecha.

W ostatnich sekundach meczu gospodarze mogli wygrać to spotkanie, ale strzał Rytelewskiego wybronił Karol Drażdżewski i uchronił swój zespół przed utratą ważnego punktu w kontekście walki o utrzymanie. Ostatecznie, niebiesko-biali zremisowali w Urszulinie z Legią i ten wynik nie pozwala patrzeć z optymizmem w tabelę, ale nie należy mówić tu o niedosycie, biorąc pod uwagę, że lechici grali prawie cały mecz w osłabieniu. Podopieczni trenera Wędzonki zajmują aktualnie 10. miejsce w tabeli, ale bezpośredni rywale mają aż dwa zaległe spotkania.

Legia Warszawa U18 - Lech Poznań U18 2:2
Bramki: 32' Strzałek, 78' Kamiński - 38' Antczak, 79' Szulc

Legia: Maciej Kikolski - Szymon Bednarz, Marcel Myszka, Damian Urban - Kajetan Staniszewski (65' Hubert Derlatka), Igor Strzałek (65' Michał Kochanowski), Patryk Pierzak, Kacper Imiołek (86' Łukasz Rytelewski) - Jordan Majchrzak, Wiktor Kamiński, Kacper Skwierczyński (65' Bartosz Wicenciak)

Lech:Karol Drażdżewski – Jędrzej Strózik (46' Dawid Zięba), Jerzy Tomal, Patryk Waliś, Ksawery Kukułka (46' Oliver Zaręba) – Karol Fietz, Antoni Kozubal, Igor Ławrynowicz (46' Bartosz Tomaszewski) – Jakub Antczak, Norbert Pacławski (62' Hubert Szulc), Maksym Czekała (78' Kacper Sommerfeld)

Lech Poznań zmierzy się ze Stalą Mielec. Wraca Tymoteusz Puc...

W niższych ligach w naszym regionie można znaleźć zawodników z przeszłością na boiskach ekstraklasy oraz I ligi. Przedstawiamy czternaście najciekawszych nazwisk, a wśród nich jest wielu byłych piłkarzy Warty oraz Lecha Poznań.Piłkarze z przeszłością w ekstraklasie i I lidze w niższych ligach w Wielkopolsce ----->

Znani piłkarze w niższych ligach w Wielkopolsce. Wśród nich ...

W niebiesko-białych barwach występowało dotychczas wielu zagranicznych zawodników, często z dość nietypowych kierunków. Postanowiliśmy wybrać najbardziej unikatowe narodowości, które przewinęły się w historii Kolejorza. Zobacz galerię najbardziej egzotycznych piłkarzy w historii Lecha Poznań ---->

Lech Poznań: Najbardziej egzotyczni zawodnicy w historii Kol...