Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Oceniamy piłkarzy Kolejorza

PAT
Oceniamy piłkarzy Lecha Poznań po meczu z Pogonią Szczecin.

Krzysztof Kotorowski 4
Nie miał zbyt wiele pracy, ale mimo to nie zawsze imponował siłą spokoju. Przy stanie 1:0 zaliczył fatalne wyjście na przedpole, po którym dopisało mu szczęście. W drugiej połowy już był bardziej skoncentrowany, ale przy golu trochę przysnął.

Tomasz Kędziora4
Boisko musiał już opuścić po kwadransie, bo doznał kontuzji mięśnia dwugłowego. Do tego czasu nie był jednak mocnym punktem Kolejorza. Spóźniony był przy wślizgach i zagubiony w akcjach ofensywnych.

Hubert Wołąkiewicz 5
Na tle innych zawodników wyróżniał się zaangażowanie i zdecydowaniem w odbiorze piłki. Można byłoby go ocenić jeszcze lepiej, gdyby nie fakt, że wybijał futbolówkę na oślep. W ten sposób goście często mieli okazję do ponowienia ataku.

Manuel Arboleda4
W pierwszej połowie po stałym fragmencie gry trafił do siatki, po czym... się rozpłakał. Miał powody, bo poprzednio gola w ekstraklasie strzelił ponad trzy lata temu. W drugiej niestety był już zamieszany w utratę obu bramek.

Luis Henriquez 4
150. mecz w barwach Lecha nie był szczęśliwy do Panamczyka, choć rozpoczął go z wysokiego C. Dobre interwencje w polu karnym i ostre dośrodkowania uwieńczył asystą przy golu "Mańka". Po przerwie nie przypilnował jednak Robaka.

Łukasz Trałka 6
Tym razem nie markował gry, tylko aktywnie uczestniczył w akcjach Kolejorza. Często też zapędzał się na pole karne rywali. Po zmianie stron uszło już z niego powietrze, ale i tak kilka razy przerywał akcje i zagroził bramce Pogoni.

Karol Linetty 4
Nie popełnił poważnego błędu, ale też nie zrobił niczego ponadprzeciętnego. W zasadzie był najmniej widocznym graczem Lecha. Młodość ma swoje prawa, ale od najbardziej utalentowanego piłkarza Kolejorza należy oczekiwać dużo więcej.

Gergo Lovrencsics5
Węgier wciąż jest daleki od optymalnej formy, co było widać po niecelnych podaniach i spóźnionych zagraniach w obronie. Z drugiej strony niektóre jego rajdy dawały już nadzieję na to, że kibice przy Bułgrskiej zobaczą w końcu dawnego Gergo.

Daylon Claasen6
Przestawiony na środkowego pomocnika sprawia wrażenie dojrzalszego gracza. Przy swojej nienagannej technice jest w stanie uporządkować grę lechitów. Problem polega jednak na tym, że jpartnerzy często niweczą jego starania.

Bartosz Śłusarski3
Pierwszą połowę spędził na przepychankach z zawodnikami Pogoni i rozmowach z sędzią. W drugiej nie brakowało mu ambicji, w przeciwieństwie do skuteczności. Bez bramek "Ślusarza" Lech nie wyjdzie z kryzysu.

Łukasz Teodorczyk 2
Z tym panem trener Mariusz Rumak już dawno temu powinien odbyć męską rozmowę. Miał być hitem transferowym Lecha, a jest jednym z największych niewypałów w historii. Jego obecność w składzie to gwarancja stałej irytacji kibiców.

Zmiennicy: Mateusz Moźdżeń - grał już od 15 min, ale czas gry nie przekładał się na jakość, choć w jednej z sytuacji mógł zdobyć gola, Szymon Drewniak - furory nie zrobił, ale nikt też na niego nie liczył.

Skala ocen: 1-10.